Simán nyert a döntőben a Telekom Veszprém

A II. HandballCity Fesztivál döntőjében a Telekom Veszprém a THW Kiel együttesével találkozott.

A handballveszprem.hu írását változtatás nélkül közöljük.

A piros mezes Veszprém kezdte a mérkőzést, Yahia lövését hárította a kapus, de a következő lövése utat talált a kapuba. Gyors iramban kezdtek a csapatok, 4 perc alatt 8 gól esett (5-3).

Yahia remek napot fogott ki, a mérkőzés elején sorozatban termelte a gólokat és adott remek gólpasszokat. (12. perc 9-6). A félidő felénél megint jött a szokásos sorcsere, közben a Veszprém újra 3 gólra növelte előnyét, ezért a Kiel időt kért. Pechmalbec kapott kétperces kiállítást, amiből a Kiel két gólt is szerzett, majd pillanatok alatt fordított (20. perc 11-12). Ilic gyorsan szerzett két szép gólt, így újra az Építők vezetett.

Corrales nagyszerű védésekkel támogatta hátul a csapatot, elöl pedig Vailupau magabiztosan értékesítette helyzeteit. A félidőre 2 gólos hazai előnnyel vonultak a csapatok.

A második félidő elején két üres kapus gólt lőtt a Veszprém emberelőnyben és 4 góllal vezetett. A Kiel sok hibát követett el támadásban, amit a Veszprém rendre meg is büntetett és 6 góllal állva hagyta ellenfelét (37. perc 23-17).

Corrales szinte minden lövést hárított, az Aréna egyre hangosabban ünnepelt. Egy remek labdaszerzés után Sipos betalált, aztán védekezésben kétperces kiállítást szedett össze (46. perc 28-20). Corrales extraklasszis teljesítményt nyújtott a kapuban, a Kiel egyszerűen nem tudott mit kezdeni vele. Pechmalbec gólja után az Aréna közönsége tízet számolt a Kielre (53. perc 33-23).

A Veszprém fantasztikus játékkal, közönség szórakoztató mérkőzésen nyerte meg a döntőt.

Fotó: handballveszprem.hu