Kézilabda BL: nem sikerült a bravúr a Fradinak

A Ferencváros nyolc góllal kikapott a montenegrói Buducsnoszt Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának hatodik, utolsó fordulójában, így kiesett, és átkerült a KEK nyolcaddöntőjébe.

Egyszerű volt a képlet a mérkőzés előtt: az FTC-Rail Cargo Hungaria csak akkor jut a nyolc közé, ha pontot szerez a montenegrói Buducsnoszt otthonában, máskülönben a KEK nyolcaddöntőjében folytatja.

A várakozásoknak megfelelően telt ház fogadta a csapatokat a Moracsa Csarnokban.

Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok, kétgólos különbség egyetlen alkalommal sem alakult ki. A szünetben 15-14-et mutatott az eredményjelző, aztán a hazaiak a folytatásban megléptek (21-18), a hajrában pedig tovább növelték a különbséget (25-21).

A montenegróiaknál javult, a Ferencvárosnál viszont romlott a kapusteljesítmény, ráadásul a magyar játékosok többször is a kapufát találták el.

A végén szétesett az FTC játéka, így nyolcgólos vereséggel jött le a pályáról.