Kézilabda BL – Az Esbjerget kapta a Győr a női elődöntőben, a férfiaknál is sorsoltak

A keddi, budapesti sorsoláson kiderült, hogy a másik ágon a Faluvégi Dorottyát, Háfra Noémit és a térdműtét után gyógyuló Szikora Melindát foglalkoztató német SG BBM Bietigheim a francia Metz HB együttesével játszik.

Team Esbjerg Györi Audi ETO KC
Metz Handball SG BBM Bietigheim

Favourite to lift the trophy? #ehffinal4 #ehfcl pic.twitter.com/WoxYgG7enb

— EHF Champions League (@ehfcl) May 7, 2024

A négyes döntőt június első hétvégéjén (1-2.) rendezik a budapesti MVM Dome-ban.

A győriek 16. alkalommal jutottak a négy közé a legrangosabb európai kupasorozatban, amit ötször megnyertek. Legutóbb tavaly júniusban a harmadik helyen végeztek, a bronzmeccsen éppen az Esbjerget győzték le egy góllal.

A két csapat eddig hatszor találkozott egymással, és minden alkalommal az ETO győzött.

A férfiaknál a címvédő német Magdeburg a – negyeddöntőben a Veszprémet búcsúztató – dán Aalborgot kapta, a 11-szeres BL-győztes Barcelona ellenfele pedig Imre Bence leendő csapata, a német THW Kiel lesz az elődöntőben.

The the TruckScout24 #ehffinal4 in already knows the!