Kézilabda

Egy félidő jó játék nem elég. Kiesett a Ferencváros a BL-ből

A női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Ferencváros és a Buducnoszt Podgorica találkozott egymás ellen.

A mérkőzésről hiányzott koronavírus-fertőzés miatt a zöld-fehérek vezetőedzője Elek Gábor, visszatért a keretbe Schatzl Nadine, Háfra Noémi és Csiszár-Szekeres Klára.

Az első mérkőzésen 22-19-re nyert a montenegrói csapat. Aki ebből a párharcból továbbjut, az az ötszörös Bajnokok Ligája győztes Győri Audi Eto KC együttesével találkozik a legjobb nyolc közé jutásért.

A mérkőzés nagyon rosszul indult a zöld-fehérek számára, 5 perc után 1-3 volt az állás.

A tizedik percre a Ferencváros Márton Gréta és Malestein góljaival döntetlenre alakította az állást. (5-5)

Erről a montenegróiak mozdultak el előbb, Radicevic góljai után 5-8-at mutatott az eredményjelző.

Radicevic újabb gólja után jött az időkérés a zöld-fehérektől. (5-9)

A Ferencváros gólcsendjét Tóth Nikolett törte meg, 3 gólra jöttek fel a zöld-fehérek a fiatal átlövő első góljával. (6-9)

A mérkőzésen állandósult a különbség, nem szüntek a Ferencváros gondjai, Malestein hétméterest, míg Tóth ziccert hagyott ki. (7-10)

A félidő vége is a montenegróiaké volt, Radieviccel és Ramusoviccsal nem tudott a magyar csapat mit kezdeni.

A félidőben Ferencváros-Buducnoszt 9-15

A második félidő elején tartotta a Podgorica a különbséget, Kovács Anett második gólja után 13-19 volt az állás.

A Ferencváros ezt követően három gólt lőtt zsinórban, ezért Bojana Popovic magához rendelte játékosait. (16-19)

A 40. percre Bölk találatával 17-20 volt az állás.

A zöld-fehérek tovább zárkóztak, a 43. percben Kovacsics egy hetest harcolt ki, de Klujber hetesét a cserekapus Attingré kivédte. (20-21)

Tíz és fél perccel a vége előtt egyenlített a Ferencváros, Kovacsics büntetőjével. (23-23)

Öt perccel a vége előtt Schatzl góljával újra egyenlíteni tudtak a fővárosiak. (26-26)

A következő támadásból Szucsánszki Zita góljával először vezetett a mérkőzésen a Ferencváros. (27-26)

A Ferencváros nagyot küzdött, de Pineau gólja után egy perccel a mérkőzés vége előtt eldőltek a lényegi kérdések. (28-27)

A végén Malestein gólja döntötte el a mérkőzést., amelyet a Ferencváros nyert meg.

A mérkőzés végeredménye Ferencváros-Buducnoszt Podgorica 29-28

A párharcból azonban a Buducnoszt jutott tovább 50-48-as összesítéssel, akik  a Győrrel a Final Fourba jutásért.

Borítókép: Facebook.com/ FTC Kézilabda

Sport365.hu – Hatgólos hátrányban a Ferencváros az első félidőben

A női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Ferencváros és a Buducnoszt Podgorica találkozott egymás ellen. A mérkőzésről hiányzott koronavírus-fertőzés miatt a zöld-fehérek vezetőedzője Elek Gábor, visszatért a keretbe Schatzl Nadine, Háfra Noémi és Csiszár-Szekeres Klára. Az első mérkőzésen 22-19-re nyert a montenegrói csapat.