Döbbenet! Hazai pályán kapott ki a Szeged az Elverumtól

A Máthé Dominikkal felálló vendégek magabiztosan győztek a magyar bajnok otthonában.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában a Pick Szeged a Máthé Dominikkal felálló norvég bajnok Elverumot fogadta.

Juan Carlos Pastor csapatából sérülés miatt hiányzott Matej Gaber és Luka Stepancic, és bár nevezték, Dean Bombac sem játszott sérülés miatt.

A találkozót a magyar bajnok kezdte jobban öt perc után Martins góljával 3-2 volt az állás.

A tizedik percre fordított az Elverum, Máthé Dominik passzából Langose volt eredményes, amivel már kettővel vezettek. (4-6)

Fordulatokban nem volt hiány, negyedóra után Bánhidi Bence 9-9-re alakította az állást. (9-9)

A tizennyolcadik percben ismét kettővel ment el az Elverum, ráadásul kulcspillanatokban hibázott ziccereket a Szeged. Juan Carlos Pastor kikérte első idejét. (11-13)

Az időkérés után a 21. percben már néggyel vezetett a norvég bajnok. (11-15)

Öt perccel az első játékrész vége előtt egy 4-0-s szakasszal egyenlített a Szeged. Időt kért az Elverum. (15-15)

Az utolsó öt perc az Elverumé volt az első félidőben, így a szünetben, Pick Szeged-Elverum 15-19

A második félidőt a Szeged kezdte jobban, Mackovsek góljával három volt közte öt perc után (18-21)

A negyvenedik percben továbbra is három volt a különbség, miután Garciandia hagyott ki egy nagy helyztet. (21-24)

Egy perccel később már öt(!) góllal vezetett az Elverum. Juan Carlos Pastor másodszor kért időt. (21-26)

A 45. percben úgy tűnt, érett az óriási meglepetés. Máthé Dominik ötödik góljával 23-28-ra alakította az állást. (23-28)

Tíz perccel a vége előtt Mikler hétméterest védett, de a kipattanót Heldal értékesítette. (26-30)

Öt perccel a találkozó vége előtt, Börge Lund másodszor kért időt. (29-33)

A Szegednek ezen a mérkőzésen semmi nem akart összejönni, Sostaric lövését védte Insgaard az utolsó percben. A mérkőzés utolsó mozzanataként Máthé Dominikot piros lappal kiállították.

A magyar bajnok az idei BL szezonban első vereségét szenvedte el.

A végeredmény Pick Szeged-Elverum 30-34.

A BL másik magyar csapata a Telekom Veszprém a Porto otthonába látogat és 20 óra 45 perckor kezd.

Borítókép: Rosta Tibor/MTI