Az Érd ismét legyőzte a lengyel bajnokot

A mezőny legeredményesebb játékosa Alexandra do Nascimento volt.

Az Érd 29-23-ra nyert a lengyel bajnok MKS Lublin otthonában vasárnap a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

Eredmény, 4. forduló, C csoport:
MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 23-29 (12-14)

Múlt szombaton az Érd házigazdaként 29-24-re nyert lengyel riválisával szemben. A Lublin akkor és ezúttal is csupán 11 játékost nevezett.

Egészen a 16. percig felváltva születtek a gólok, majd az első félidőt Kiss Nikolett vezérletével egy 4-0-s szériával zárták az érdiek, így a szünetben 14-12-re vezettek.

A második felvonásban nem sokáig tudta tartani magát a házigazda, a magyar együttes ugyanis egy ötös gólsorozattal tovább növelte előnyét, és ismét magabiztosan nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa az Érd brazil jobbszélsője, Alexandra do Nascimento volt nyolc góllal.

A két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló érdiek jövő szombaton a dán Odense otthonában folytatják szereplésüket az EHF Kupa csoportkörében.

A csoport állása: 1. Odense HB (dán) 6 pont, 2. Érd 5, 3. CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud (román) 4, 4. MKS Lublin 1

korábban:

A csoport:
Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)
Az állás: 1. Thüringer HC 8 pont, 2. Kastamonu Belediyesi GSK (török) 4 (118-113), 3. DVSC Schaeffler 4 (109-111), 4. DHK Baník Most (cseh) 0

B csoport:
Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 33-33 (16-15)
Az állás: 1. Siófok KC 6 pont (130-109), 2. Podravka Koprivnica 6 (129-115), 3. Köbenhavn HB (dán) 4, 4. CS Magura Cisnadie (román) 0

Borítókép: Facebook/ÉRD Handball