A győzelem nem jött össze a Veszprémnek, de a továbbjutás igen

A dán Aalborg ellen lép pályára a kölni Final Fourért a bakonyi csapat.

A Telekom Veszprém negyeddöntőbe jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel házigazdaként 31-31-es döntetlent játszott az északmacedón Vardar Szkopjéval a rájátszás első fordulójának szerdai visszavágóján, és 61-53-as összesítéssel megnyerte a párharcot.

A veszprémiek múlt csütörtökön 30-22-re győztek az első mérkőzésen, a negyeddöntőben pedig az előző idényben ezüstérmes dán Aalborggal találkoznak.

Eredmény, a negyeddöntőbe jutásért, visszavágó: Telekom Veszprém-Vardar Szkopje (északmacedón) 31-31 (18-13)

lövések/gólok: 51/31, illetve 48/31
gólok hétméteresből: 5/3, illetve 2/1
kiállítások: 10, illetve 8 perc
Továbbjutott: a Veszprém, 61-53-as összesítéssel.

A hazaiak keretéből csak Dejan Manaszkov hiányzott. Csapatát nem tette kényelmessé az első meccsen megszerzett jelentős előny, a szerdai találkozót is nagy iramban, eredményesen kezdte (6-3).

A vendégek nem adták fel, de a Veszprém remekül védekezett és a labdaszerzések után gyors gólokat szerzett (11-7). Petar Nenadic, majd Lékai Máté irányításával a hazaiak jól használták ki, hogy a Vardarnál nem működött a beálló elleni védekezés, és kiegyensúlyozott játékuknak köszönhetően a szünetben már 18-13-ra vezettek.

Ezúttal a hónapok óta visszafogottabb teljesítményt nyújtó Omar Jahja is hatékonyan lőtt, a házigazdák a második félidőben is magabiztosan őrizték előnyüket, így különféle taktikai variációkat is gyakorolhattak. Az északmacedónok változatlanul jól tartották magukat, így remek edzőpartnernek bizonyultak a Veszprém számára, hiszen a továbbjutás ekkorra már eldőlt.

A negyvenedik perc után némileg megakadt a hazaiak támadójátéka, ezt kihasználva a Vardar egy 5-1-es sorozattal egyenlített, így végül nem kettős vereséggel búcsúzott a BL-től.

A házigazdáknál Omar Jahja hét, Andreas Nilsson öt, a túloldalon Yoel Cuni Morales hat góllal zárt. Vladimir Cupara öt, Rodrigo Corrales három, a vendégeknél Martin Tomovszki hét, Vaszil Gogov nyolc lövést védett.

A két csapat 24. egymás elleni tétmérkőzésén 14 veszprémi győzelem és öt Vardar-siker mellett ötödször született döntetlen.

Az Aalborg HB elleni első meccset május 11-én vagy 12-én játsszák Veszprémben, a visszavágót pedig egy héttel később Dániában.