Kézilabda

Kézi BL: varázslatos ETO, Görbiczék gáláztak az elődöntőben

Buducsnoszt Podgorica-Győr 20-26 (9-12)

Remekül kezdte az elődöntőt a győri alakulat, Tomori góljával a nyolcadik percben 4-1-re vezetett az ETO.

A magyar csapat védekezése fantasztikus volt a meccs elején,a montenegróiak alig találták a réseket a falon. Grimbsö egy védést követően a lábát fájlalta, szerencsére a norvég kapus sérülése nem bizonyult komolynak, így folytathatta a meccset.

Az összecsapás első két percét Tomori kapta, de az emberelőnnyel nem tudott jól sáfárkodni a Podgorica. Görbicz Anita góljával már öttel vezetett a zöld-fehér gárda (5-10).

Óriási: taroltak a győri kézisek a BL-ben " KÉZILABDA › Európai kézilabda

A Rába-partiak négy játékosát hatalmas megtiszteltetés érte.

A hajrá a vendégeknek sikerült jobban, egy 3-0-s szériát produkáltak Neaguék (9-11). Az első félidő utolsó találata kalandos körülmények között esett, a montenegrói kapus, Batinovic gyenge kidobása Broch kezébe került, a holland beállós pedig köszönte szépen az ajándékot (9-12). Érdekesség, hogy az első harminc percben csupán Neagu, valamint Bulatovic tudta bevenni a győriek kapuját.

A folytatásban Grimbsö hatalmas védésekkel ragadtatta tapsra a publikumot. Dragan Adzicnak a 36. percben fogyott el a türelme, másodszor kért időt (9-15).

A 43. minutumban elvesztette Tomorit a Győr, a magyar válogatott játékos harmadik kétperces büntetését kapta (11-17).  Görbicz Anita ismét világklasszis teljesítményt nyújtott, nyolc gólnál járt a 48. percben (15-20).

"Játszik az ETO!" – skandálták a zöld-fehér szimpatizánsok, miután Bódi járt túl az ellenfél hálóőrének az eszén (17-23).

A győriek győzelme egy percig sem forgott veszélyben, Ambros Martín alakulata a védekezés magasiskoláját nyújtotta a találkozón.

Az ETO a tavalyi évhez hasonlóan idén is döntőt játszhat a BL-ben, a Rába-partiak a Vardar Szkopje-CSM Bucuresti párharc győztesével harcolhatnak meg a trófeáért vasárnap.