Kézilabda

Kézi BL: nem kegyelmezett az ETO, maradt esély a végső sikerre

Győri Audi ETO KC-Metz (francia) 28-22 (17-12)

Mindkét csapat lendületes, jó játékkal kezdte a találkozót, de az előző kiírásban BL-ezüstérmes győriek bizonyultak pontosabbnak, és három góllal elhúztak (6-3). Bár a Metz 10-6-ról még felzárkózott, a hazaiak egyrészt a brazil Eduarda Amorim és a holland Nycke Groot vezérletével, másrészt a norvég Kari Aalvik Grimsbö védéseinek köszönhetően visszaállították, majd tovább növelték a különbséget (16-10), a szünetben pedig öttel vezettek.

Kézilabda: kettős vereséggel esett ki a Fradi a BL-ből " KÉZILABDA › Európai kézilabda

Sajnos igazából egy percig nem volt kérdéses, hogy a bukaresti 30-25-ös vereséget követően a Ferencvárosnak összejön-e a bravúr, azaz a Final4-ba jutás a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének budapesti visszavágóján. Torstensson vezetésével ugyanis hamar 6-3-ra húzott el a vendég CSM – igaz, előbb ekkor, majd 9-6-ot követően is visszazárkózott a hősiesen küzdő Fradi, a kapuban Bíró Blanka remekelt.

A második felvonás elején is a győriek uralták a játékot, látványosan kézilabdáztak és magabiztosan őrizték előnyüket (22-17). Amorim megszerezte pályafutása ötszázadik BL-gólját, közben pedig nagyjából felváltva születtek a találatok, vagyis nem forgott veszélyben az ETO sikere.

A négyes döntőbe idén ugyanaz a négy csapat került, mint tavaly. A macedón Vardar Szkopje és a montenegrói Buducnost Podgorica sorozatban negyedszer jutott az elődöntőbe. A győriek 2007 óta csak egyszer, tavalyelőtt nem szerepeltek a négy között, ahol idén tizedik alkalommal lesznek érdekeltek.

Az elődöntő sorsolását kedden rendezik Budapesten. A négyes döntőre május első hétvégéjén a Papp László Budapest Sportarénában kerül sor.