Kétszer vezetett, de hatodszor sem nyert Dortmundban a Real

""

Az F-csoportban rendezték a legjobban várt párharcot, a Dortmund fogadta a Realt. A meccs szabadrúgás-párbajjal indult, de mindkét kapus a helyén volt. Cristiano Ronaldo a 17. percben szerzett vezetést Gareth Bale sarkazása után. Később kicsit leült a meccs, de Keylor Navas tett róla, hogy újra izgalmas legyen, egy szabadrúgás után Raphaël Varane-ra öklözte a labdát, majd Pierre-Emerick Aubameyang bepiszkálta a gólvonal előttről.

A második félidőben gyűrték egymást a csapatok, Ronaldo beadása után Karim Benzema duplakapufája után Varane szerzett gólt, majd a 87. percben a két csere, Emre Mor és André Schürrle összjátéka után utóbbi bombázott a léc alá.

A csoport másik meccsén a Nemanja Nikoliccsal kezdő Legia kikapott a Sportingtól.

Dortmund–Real Madrid 2–2 (Aubameyang 43., Schürrle 87., ill. C. Ronaldo 17., Varane 68.)
Sporting–Legia Warszawa 2–0 (B. Ruiz 28., Dost 37.)

A csoport állása: 1. Dortmund 4 pont (8–2) 2. Real Madrid 4 pont (4–3) 3. Sporting 3 pont 4. Legia 0 pont

A H-csoportban a Juventus nagyon simán nyert a Dinamo Zagreb vendégeként. A 24. percben Miralem Pjanic bökött egy szép gólt, majd Gonzalo Higuaínra is betalált. A második félidőben Paulo Dybala egy távoli találatot szerzett, Dani Alves pedig egy megpattanó szabadrúgás után volt eredményes.

A csoport másik meccsén a Sevilla Wissam Ben Yedder fejesével verte a Lyont. A spanyoloknak az is belefért, hogy Vietto büntetőt hibázott.

Dinamo Zagreb–Juventus 0–4 (Pjanic 24., Higuaín 31., Dybala 57., D. Alves 85.)
Sevilla–Lyon 1–0 (Ben Yedder 53.)

A csoport állása: 1. Juventus 4 pont (4-0) 2. Sevilla 4 pont (1-0) 3. Lyon 3 pont 4. Dinamo 0 pont

Az E-csoportban a CSZKA Moszkva otthonába látogatott a Tottenham, de a londoniak sokáig nem tudtak mit kezdeni az orosz védelemmel. A legnagyobb helyzetet Dele Alli hagyta ki, ő a lécet találta telibe. A mindent eldöntő találatot végül a koreai Hung Min Szon szerezte meg.

A csoport másik meccsén a Monaco a hajrában mentett pontot a Bayer Leverkusen ellen. Az első félidőben a németek akarata érvényesült, de gól nem született. A 73. percben úgy tűnt, minden eldől Javier „Chicharito” Hernández fejese után, de a 94. perciben Kamil Glik remek góllal egyenlített.

CSZKA Moszkva–Tottenham Hotspur 0–1 (Hung Min Szon 71.)
Monaco–Bayer Leverkusen 1–1 (Glik 94., ill. J. Hernández 73.)

A csoport állása: 1. Monaco 4 pont 2. Tottenham 3 pont 3. Leverkusen 2 pont 4. CSZKA 1 pont

A H-csoportban továbbra is hibátlan a Leicester City, erre angol csapat még nem volt képes, hogy története első két BL-meccsét sikerrel vegye. A mindent eldöntő találatot az algériai Iszlam Szlimani szerezte, aki már a portugál bajnokságban is rendre szomorított Iker Casillast a Sporting csatáraként.

Aa második félidőben ugyan a kapufát eltalálta, de a pontszerzés végül nem sikerült.

A csoport másik meccsén a Köbenhavn kivégezte az FC Bruges-t, négyet számoltak a belgákra úgy, hogy egy büntetőt is elhibáztak.

Leicester City–Porto 1–0 (Szlimani 25.)
FC Köbenhavn–FC Bruges 4–0 (Denswil 53. – öngól, Delaney 64., Santander 69., Jörgensen 92.)

A csoport állása: 1. Leicester 6 pont 2. Köbenhavn 4 pont 3. Porto 1 pont 4. FC Bruges 0 pont

A 94. percben egyenlített a Monaco!

88. perc: Morata jön Benzema helyére

Közben Dani Alves góljával 4-0-ra vezet a Juventus.

87. perc: GÓÓÓL! Schürrle léc alá tartó bombájával egyenlített a Dortmund!!!

83. perc: Emre Mor lépett ki ziccerben, de Navas leért  a lapos lövésre, majd Carvajal tisztázott szögletre

Mor érkezett Guerreiro helyére, közben vezet a Leverkusen Monacóban, Chicharito!!.

>

74. perc: Veigl kap sárgát

73. perc: Dembélé helyére Pulisic érkezik a BVB csapatában

A Köbenhavn már hárommal megy, vezet a Tottenham is!

Közben James helyére Kovacic jött be

68. perc: GÓÓÓL!  Újra vezet a Real! Egy szögletvariáció után CR adott be, Benzema duplakapufája után Varane talált be

63. perc: Ramos-sárga

Dybala góljával már 3-0-ra vezet a Juve a DInamo ellen.

58. perc: Götze helyére jön André Schürrle

Közben a Sevilla és a Köbenhavn is megszerezte a vezetést.

52. perc: Aubameyang tekert a hosszú kapufa irányába, de Navas vetődve kitenyerelte a labdát

51. perc: Dembélé forgatta meg megint a Real-védőket, de megint nem talált kaput

50. perc: Schmelzer kapott sárgát

Közben az UEFA Aubameyangnak adta a gólt, ezek szerint még a gólvonal előtt kotort bele

47. perc: Ginter maradt lent sérülés miatt, de közben vissza is tért a pályára

FÉLIDŐ

45+1: CR fejelt gyönyörű gólt, de les volt…

44. perc: GÓÓÓL! Egyenlített a Dortmund. Guerreiro szabadrúgása után Navas hatalmasat hibázott, a középre tartó lövést Varane fejére öklözte, ahonnan a kapuba perdült a labda

37. perc: Már kettővel megy a Sporting a Legia ellen… Dost volt kíméletlen

31. perc: Higuaín is betalált, már kettővel vezet a Juventus

31. perc:  Papasztotopoulosz fejelt egy szöglet után, de középre ment, Navas kiöklözte

29. perc: Bryan Ruiz góljával vezet a Sporting a Legia ellen

24. perc: Jönnek a gólok, Pjanic révén vezet a Juventus, Szlimani Leicesterben lőtt gólt a Porto ellen

Egyelőre ez a játéknap egyetlen találata, miközben Dembélé két csel után kapu fölé tekert

17. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Real Madrid! Egy szép, baloldalról indított akció után Bale sarkazott Cristiano Ronaldo elé, aki megszerezte a vezetést

13. perc: Dembélé is messziről tüzel, de nem talált kaput

11. perc: James kezezése után ezúttal Aubameyang lőtt kapura szabadrúgásból, újabb kezeés a tizenhatoson belül, de Clattenburg nem adott büntetőt, majd megint Aubameyang tüzelt messziről, Keylor ütötte oldalra a labdát

4. perc: Veszélyes szabadrúgás a túloldalon is, Castro löketét Navas ütötte ki

2. perc: Cristiano Ronaldo szabadrúgását védte Bürki

""

Leicesterben is bemutatkozik a Bajnokok Ligája

20:45. Elkezdődtek a mérkőzések

20:41. A Real Madrid nyeretlen, ami a legutóbbi öt dortmundi vendégjátékát illeti. Három vereség mellett két döntetlen jött össze a madridiaknak.

20:39. A mai főmeccsünk a Real Madrid dortmundi vendégjátéka lesz, de minden eredményről azonnal beszámolunk és félszemmel a Legia meccsét is követjük.