Kétszer megbukott az idén, az Atalanta mégis kinevezte

Meglehetősen bátran cselekedett a bergamói gárda, amely Gasperini távozása után Ivan Juricot nevezte ki vezetőedzőnek
Mindezt azok után, hogy a horvát tréner idén két együttes kispadjára is leülhetett. Viszonylag kevés sikerélményt szerezve. Azonban az Atalanta így is bízott benne és szerződést kötött vele 2027-ig.
Nem lesz könnyű az öröksége, hiszen annak a Gian Piero Gasperininek az utódja lesz, aki a csapattal többek közt Európa-ligát nyert. De a szeon végén távozott és az AS Roma vezetőedzője lesz.
Juric annak ellenére lett befutó, hogy az Atalanta tárgyalt Stefano Piolival, Thiago Mottával és Raffaele Palladinóval is. Közülük pedig talán a horvát szakember a legkisebb név.
Juric ellen az idei szezonja szólt. Mert előbb volt egy rövid intermezzója az AS Rómával, ahol ősszel nem tudta kivezetni a gödörből a csapatot.
Majd a Premier League-ba szerződött, ahol Southampton megmentéséhez talán a csoda is kevés lett volna. De gyakorlatilag esélye sem volt a gárdának a bennmaradásra.
Juric mellett viszont az szól, hogy tovább tudja vinni Gasperini örökségét, hiszen sokáig dolgozott vele. Ezért esett rá az Atalanta választása.
A horvát tréner Gasperini játékosa volt a Crotone-ban és a Genoában. Majd Gasperini asszisztens edzőjeként ténykedett az Internél és Palermóban.
Az augusztusban 50. életévét betöltő horvát 2014-ben szólókarrierbe kezdett. Szerepet kapott a Mantovában, a Crotone-ban, a Genoában, a Hellas Veronában és a Torinóban.
Míg a már említett tavalyi szezonban mindössze 12 meccset bírt Rómában. Mielőtt november 10-én menesztették. Majd decemberi kinevezése után 16 mérkőzése volt a Premier League-ben.
Mindesetre ennél csak jobb jöhet majd.
Persze nem lesz könnyű szezonja, hiszen Gasperini öröksége mellett a Bajnokok Ligája alapszakasza is vár majd rá.
Welcome, Mister Jurić ⚫🔵#GoAtalantaGo pic.twitter.com/PsGHSHLMER
— Atalanta B.C. (@Atalanta_BC) June 6, 2025