Amerikai sportok

Két vereségre az NBA rekordtól a Cleveland Cavaliers

A 21-es szám biztosan nem hoz szerencsét a Cleveland Cavaliersnek, ugyanis az ohio-i csapat sorozatban ennyi vereséget szenvedett el. A Cavs utoljára 2010. december 18-án nyert hosszabbításban a New York Knicks ellen 109-102-re. Érdekesség, hogy előző 40 mérkőzésééből csak hármat nyert meg. A Cleveland a Miami Heathez látogatott a mai játéknapon és sima 27 pontos vereséget szenvedett. A találkozó első negyedében, már 15 pontos hátrányba került a csapat. A második felvonásban felcsillant a remény sugár, ugyanis 6 egységgel megnyerte ezt a 12 percet a Cavaliers. A második félidőben, azonban átszaladt az ellenfelén a Heat, mely a harmadik játékrészt 8, az utolsó negyedet, pedig 10 ponttal nyerte meg. A hazaiaknál Dwyane Wade 34, LeBron James, pedig 24 ponti jutott, a másik oldalon Antawn Jamison 21 pontot és 10 lepattanót szerzett. A Cleveland két vereségre van az NBA nyeretlenségi rekordjától.

Ezúttal többen is segítettek Dwight Howardnak, mégis kikapott az Orlando Magic. A floridai csapat a Memphis Grizzlies-hez látogatott. A mérkőzést az Orlando kezdte jobban, mely az első 12 percben 7 pontos előnyre tett szert. A második és a harmadik negyedet, azonban elveszítette. A másodikat 3, a harmadikat, pedig 16 ponttal. A Magic az utolsó játékrész előtt 12 pontos hátrányban volt, a mérkőzés végére 3 pontra ledolgozta hátrányát, de a győzelmet, már nem sikerült kiharcolnia.

Jót tett az edzőváltás az Indiana Pacers-nél, mely legyőzte a Toronto Raptorst. Az összecsapás első negyedét 11 ponttal a Pacers nyerte meg, majd két Raptors felvonás következett. A másodikat 5, a harmadikat 1 ponttal nyerte meg a kanadai csapat. Az utolsó 12 percet 6 egységgel vitte el az Indiana. A Toronto sorozatban 12. vereségét szenvedte el.

A Washington Wizards sincs jó formában, a fővárosi csapat egymás után ötödik vereségét szenvedte le. A mai játéknapon Dallasba látogatott a csapat és az első negyed kivételével a többit elveszítette. Az említett első felvonást 4 egységgel nyerte meg a Wizards. A második és harmadik felvonást 5-5 ponttal, míg az utolsót négy ponttal veszítette el a Washington. A texasi csapat sorozatban ötödik győzelmét aratta.

Egyedül kevés volt Carmelo Anthony, kikapott a Denver Nuggets. A huszonhat esztendős alacsony bedobó 37 pontig jutott a New Jersey Nets ellen, de csapata ennek ellenére 16 pontos vereséget szenvedett. Blake Griffin (32 pont, 11 lepattanó) ismét vezére volt a Los Angeles Clippersnek, mely hazai pályán verte meg a Milwaukee Bucks-ot.