Egyéb sportok

Két millió volt Berki lova, de az olimpiára már ingyen kap paripát

A szövetség végül megoldotta a helyzetet, Magyar Zoltán a Magyar Torna Szövetség elnöke volt a Digi Sport Reggeli Start c. műsorának vendége. – Megérkezett Berki Krisztián lova, amelyet Japánból vásárolt és hozatott a szövetség. Egy ilyen ló ára, körülbelül 600-800 ezer forint lenne, de mivel a világbajnokság idei rendezőjétől lett hozatva, drágább lett. Így 1,5 millió forint volt az ára, plusz az áfa és a vám miatt összesen 2 millió forint körül kellett fizetnünk a sportszerért.

Fontos tényező, hogy Berki Krisztián Világ- és Európa-bajnok tornász csak októberig készül ezzel a lóval, hiszen a 2012-es londoni olimpiára már egy új lóra lesz szüksége a lólengés bajnokának.

Magyar Zoltán elmondta, hogy az olimpiára ingyen kapja a lovat Berki, hiszen a sportszergyártó cég külön megkereste a tornász, hogy az ő arcával reklámozza termékét.