Kézilabda

Két góllal győzött a magyar válogatott Bosznia ellen

A részben hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott Érden felkészülési mérkőzésen fogadta a bosnyák válogatottat. Gulyás István szövetségi kapitány 21 fős keretéből a mérkőzésre egyedül Borbély Ádámot hagyta ki.

A találkozót Bosznia Hercegovina kezdte jobban, öt perc után 3-2-re vezettek.

Tíz perc után Sípos szerzett labdát, amivel Lékai indult meg, majd Buric feje fölé lőtte a labdát, így döntetlen lett az állás. (5-5)

Negyedóra után továbbra is döntetlen volt az állás, Lékai passzából Bánhidi Bence a második gólját lőtte. (7-7)

Egy gyorsindulás után Bóka volt eredményes, amivel először vezettünk. Ivica Obrvan Bosznia Hercegovina szövetségi kapitánya ki is kérte első idejét a 17. percben. (8-7)

Tíz perccel az első játékrész vége előtt Bóka talált be ismét, amivel 10-9 volt az állás a magyar csapatnak.

Öt perccel az első játékrész vége előtt Máthé Dominik góljával 12-10 volt ide az állás.

Az utolsó percekben tovább növelte előnyét a magyar csapat, az utolsó percekben MIkler hétméterest védett, majd Topic ziccerét védte Benjamin Buric nagy bravúrral.

Az első félidőben 14-11-re vezetett a magyar csapat.

A második félidő első öt perce után közelebb zárkóztak a bosnyákok, 15-13 volt az állás.

A 40. percre egy gólra jött fel a bosnyák válogatott, Vranjes góljával 17-16-ra jött fel ellenfelünk. (17-16)

Negyedórával a mérkőzés vége előtt a magyar válogatott lerohanásgólokkal négyre növelte az előnyt. Ivica Obrvan másodszor is időt kért. (21-17)

Tíz perccel a találkozó vége előtt a bosnyákok közelebb zárkóztak, 22-20 volt az állás.

Öt perccel a vége előtt ziccerbe kerültek a kettős emberelőnyben lévő bosnyákok, de Ivica Obrvan időt kért, így továbbra is maradt két gól. (24-22)

A magyar válogatott tartotta a két-háromgólos különbséget, amely állandósuni látszott, Sunaljko góljával 26-23 lett az állás.