Átigazolási hírekSpanyol foci

Két eladással teremtené meg a Barcelona egy új csatár érkezését

Kép forrása: Getty Images

Robert Lewandowski aktuális sérülés nélkül is sejtette azt a Barcelona szakvezetése, hogy meg kell erősíteni a támadó alakzatot

A probléma, ami ebben a szezonban folyamatosan, a miből kérdés. Mert a Barcelona lehetőségei szinte már kifogytak. 

A Bajnokok Ligája siker még összejöhet. De az sem feltétlen hoz majd annyi bevételt, amely elég lenne.

Így aztán nem maradt már hátra, mint eladni.

Persze a kérdés, hogy a sportigazgató és a vezetőedző egyet értenek-e, hogy kitől váljanak meg?

De úgy tűnik, hogy házon belül már döntöttek arról, hogy a Barcelona eladja Araujót és Ferran Torrest. Hogy ebből finanszírozza Gyökeres leigazolását.

Az El Nacional szerint a katalán gárda nagyon komolyan gondolja, hogy megszerzi a svéd csatárt. Aki már a támadó alakzat hosszú távú megerősítését jelentené.

Ugyan nem Gyökeres a legfontosabb prioritás, de a Sportingtól nagyon szívesen megvennék a 26 éves játékost.

A lisszaboni klub viszont 75 millió euróban határozta meg Gyökeres árát. Persze hogyha több érdeklődő van, akkor ez még magasabbra is kúszhat.

A Barcelona ugyan a csatárkérdést egy évvel el akarta halasztani, de azt látni kell, hogy Robert Lewandowski szerződése hiába tart még addig, ő sem elnyűhetetlen.

Decóék most azt érzik, hogy potenciálisan alacsonyabb áron meg tudják szerezni a svéd csatárt, mint mondjuk egy év múlva.

De ugye hol van az a 75 millió?

Ronald Araujó iránt már a télen is érdeklődött a Juventus. Akkor két dolgon bukott meg az üzlet.

Egyrészt a vételáron, hiszen a Barcelona 20 millió euróval kért többet, mint amit a Juve adni akart. Másrészt a sérüléshullámon, ami miatt az uruguayi játékos nélkülözhetetlenné vált.

A második potenciális árúba bocsájtható játékos Ferran Torres.

Akit ugyan nagyra értékel Hansi Flick, de ha befutna a szélsőért egy 40 milliós ajánlat, akkor fájó szívvel, de elengednék.

Így a két játékos együttes eladása után még maradna annyi profit, amit a többiek bérére lehetne fordítanai. Hisz az sem kevés.

vagyis Araujo és Torres potenciális eladása akár 100 millió eurót is generálhatna, ami pénzügyi rugalmasságot biztosítana a Barcelonának Gyökeres megszerzéséhez, valamint a keret megerősítéséhez is.

Nem beszélve arról, hogy egyensúlyba hozná a klub mérlegét is.