Kézilabda

Két arcú MKB Veszprém, Mocsai elégedetlen

Az előzetesben Mocsai Lajos, a veszprémiek edzője feltehetően nem ilyen kettős karakterről beszélt, amikor a Balatonfüred elleni megyei rangadóról kérdeztük. Tanítványai ugyanis brillíroztak az első játékrészben: az első negyedórában mindössze egyetlen találatot engedélyeztek az utóbbi hetekben ugyancsak jó formát mutató BKSE-nek (10:1). A Füred nehezen találta a ritmust, az MKB pedig nagy tempót kényszerítve a riválisra tetszés szerint érte el góljait, főleg Vujin és Vilovski szórta meg magát. A félidő zárása balatoni szempontból katasztrofális vereséget ígért.

Szünet után nagyot fordult a világ, magára talált a Füred, az MKB pedig elkezdett könnyelműsködni. A 35. percig 7:3-as szériát produkált a BKSE és ismét belátható távolságra került (24:16). A veszprémiek kiszolgálták az aréna közönségét: Gulyás pattintott passzából Korazija gólja a meccs egyik legszebbje volt. A másik oldalon pedig a horvát Sandrk lőtt igazán szépségdíjas gólokat.

Az MKB Veszprém az első félidőben nagyszerűen teljesített, mind védekezésben, mind támadásban alig-alig engedte lélegzethez jutni a balatoniakat. Fordulás után könnyedebbre vette a figurát a bajnok, a Füred viszont felszívta magát, így látványos és gólokban gazdag, élvezetes játékrészt hozott ez az etap. Összességében egyik fél sem lehet túlontúl elégedett, de elégedetlen sem.

MKB Veszprém – Balatonfüredi KSE 37:29 (21:9)
Veszprém Aréna, 2000 néző. V.: Ágnecz, Sipos.
MKB Veszprém KC: FAZEKAS – GULYÁS 5, VUJIN 8, Császár 4, VILOVSKI 7, Terzic 3, Iváncsik G. 4. Csere: Liszkai (kapus), Lushnikov, Laluska 1, Eklemovic 1, Perez 1, Korazija 3 (1). Edző: Mocsai Lajos.
Balatonfüredi KSE: Szabó T. – Tombor, Kovács 1, Ivanov, Kis 1, SZÖLLŐSI I 5, Pásztor 5. Csere: SZÁSZ (kapus), Lelkes 1, SANDRK 9 (2), Salamon, Dioris 2 (1), NÉMETH 5. Edző: Sótonyi László.
Kiállítások: 16, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3.

férfiforrás: naplo-online.hu