Egyéb sportok

Két aranyérem jutott mára, Kovács Kati ismét a világ felett – Ez történt ma Szegeden

""

Varga Dávid a kilencedik

Varga Dávid a kilencedik helyet szerezte meg a C-1 5000 méteres verseny során. A magyar fiú a táv elején még jó helyen haladt az orosz versenyzővel, akit azonban „kiforgattak” a többiek, így Dávid is hátrányban találta magát. Szabó Attila tanítványa a német Kuschelával próbált meg felzárkózni – végül a kilencedik lett. A versenyt az ukrán Mihalo Kosman nyerte meg a cseh Koranda és a spanyol Bouza előtt. „A verseny elején nagy volt az adok-kapok, de ez az ötezer méter sajátossága. Úgy tűnt, jó helyet tudok kiharcolni, aztán az orosz versenyzővel együtt engem is kipörgettek a többiek. Bíztam benne, hogy a végén fel tudok még jönni, de nagyon elfáradtam. Ez az a szám, amelyben ugyanúgy lehetsz az első háromban, mint a harmincadik helyen. Sok-sok szerencsére van szükség. Én örülök ennek a kilencedik helynek is” – mondta Varga Dávid.

""

Ez már az ötödik arany!

Csipes Tamara világbajnok lett női K-1 5000 méteren, a magyar csapat ezzel az ötödik aranyérmét szerezte meg a MOL Kajak-Kenu Világbajnokságon. Csipes Ferenc tanítványa rendkívül taktikusan versenyzett, az utolsó körben robbantott, s könnyedén rázta le az addig élen haladó fehérorosz Marina Paltarant és a brit Lani Belchert. A brit versenyző egy pillanatra még reagált, de a magyar közönség buzdítása közepette Csipes szenzációs hajrával nyerte meg a viadalt.

Ez volt a taktika. Szerencsére az elején jól tudtam helyezkedni, három versenyző vizén tudtam haladni, így tartalékoltam az erőmet. Volt egy-két pillanat, amikor a portugál versenyző bezavart a kanyarnál, de szerencsésen jöttem ki ezekből a helyzetekből. Sokat nem készültem erre a számra, hetente egyszer edzettünk a tavalyi világbajnok Folláth Viviennel, akinek hatalmas része van ebben a világbajnoki címben” – mondta Csipes Tamara.

""

Paumann Dániel a kilencedik lett

Paumann Dániel a kilencedik helyen zárt K-1 5000 méteren. Az élen hatalmas csatát vívott egymással a német Max Hoff és a fehérorosz Aleh Jurenia az aranyéremért. „Az elején megpróbáltam maximumot nyomni, sőt mondhatom azt is: kőkemény ezret akartam, hogy jó helyem legyen, együtt tudjak haladni az élbollyal. Egy darabig Ken Wallace vizén mentem, a vége már nem úgy sikerült ahogy elképzeltem. De azt hiszem, egy ilyen mezőnyben nem szégyen a kilencedik helyen zárni” – mondta Paumann Dániel.

Bozsik ötödik a B-döntőben

A C- és B-döntőkkel megkezdődtek a 200 méteres finálék a Maty-éren. Bozsik Attila a C-1 200 méter B-döntőjében az ötödik helyet szerezte meg. Rá még délután vár egy váltó finálé is.

Molnár Péter: újabb olimpiai kvóta

Egyszer már sikerült Molnár Péternek meglepetést szereznie, a belgrádi Európa-bajnokságon ugyanis legyőzte a világbajnoki címvédő brit McKeevert és ezüstérmet nyert. Itt, Szegeden a középfutamban már érzékeltette, igenis számolni kell vele a világbajnokságon is, és a parton sokan már éremesélyesként emlegették a magyar fiú nevét. Aki azonban most nem tudott beleszólni a legnagyobbak csatározásába, de az olimpiai kvótát érő nyolcadik helyen zárt.

„Nem tudok szemrehányást tenni magamnak, mert tényleg kiadtam magamból a maximumot. Jó volt a rajtom, kőkeményen hajtottam, ez most erre volt elegendő. Boldog vagyok, hogy az olimpiai kvóta megvan, ez volt a fő célom” – mondta Molnár Péter.

Paksy kilencedik, Takács Kincső hatodik lett

Paksy Tímeának, aki 2006-ban itt Szegeden már világbajnok volt ezen a távon, ezúttal nem sikerült a bravúr. Rossz rajtot követően csak a kilencedik lett, s ezzel nem szerzett olimpiai kvótát. „Elrontottam a rajtot, onnantól már kuka volt ez a döntő – mondta Paksy Tímea. – Csak magamat okolhatom, mert fejben és fizikailag is nagyon erős voltam. Eddig olimpiai kvótákat gyűjtöttem, és nem mentem az olimpiára. Remélem most fordítva lesz.”

Takács Kincső női C-1 200 méteren a szombati bronzérmét egy hatodik hellyel egészíthette ki. „A döntőbe szerettem volna kerülni, ez sikerült, jobban szeretem a hosszú távokat, mert a 200 méterhez még nem vagyok régóta kenus” – magyarázta Takács.

Sík Márton, Beé István hetedik hely

Sík Márton és Beé István. Egy rutinos páros, amely a hihetetlen erős nemzetközi mezőnyben az olimpiai kvótáért indult harcba. A fiúk a hetedik helyet szerezték meg, s miközben a televíziónak nyilatkoztak, a háttérben lázas számolgatás folyt az olimpiai kvótáról, de Storcz Botond szerint az egység nem szerzett indulói helyet. „Hat századdal maradtunk el az olimpiát érő hatodik helytől, az pont annyi, amennyit a balos oldalszél jelentett. Rossz oldalon voltunk, ez benne van a pakliban” – mondta Beé István.

""

Kovács, Kozák: íme a hatodik arany!

Kovács Katalin és Kozák Danuta ismét kajakos iskolát adott a világnak. A lányok fantasztikus győzelmet arattak, Kovács Katalin 31. világbajnoki címét szerezte meg. „Hihetetlen energia és düh volt bennünk, nagyon szerettünk volna bizonyítani. Jól volt fölényesen nyerni és örömöt szerezni a magyar közönségnek” – mondta Kovács Katalin. „Én egyszer sem mertem oldalra nézni, a végén kicsit megbillentünk, de nem volt gond. Nagyon boldog vagyok” – tette hozzá Kozák Danuta.

Horváth Gábor, Foltán László: ötödik hely

Horváth Gábor és Foltán László alaposan odatette magát C-2 200 méteren. A magyar fiúk az ötödik helyet szerezték meg, ami némiképp realitás a hihetetlenül fejlődő nemzetközi mezőnyben. Pihenésre, nyilatkozatokra nem sok idejük marad, mert 40 perc múlva kezdődik a váltó finálé, amelyben dobogós eséllyel rajtolnak a mieink. „Én úgy érzem, most mindent kiadtunk magunkból, ennyire futotta ebben a mezőnyben” – mondta Horváth Gábor, majd robogtak is tovább.