A férfiak küzdelme az utolsó 100 méteren dőlt el. Esélyeshez méltóan 2 km-rel a vége előtt még versenyben volt a négyszeres világbajnok eritreai Tadese, azonban az utolsó métereken szinte teljesen leállt és tulajdonképpen besántikált a célba (1:00:11ó), feltehetően megsérült. Az elsőséget a 23 éves Wilson Kiprop szerezte meg 1:00:07-es időeredménnyel. A fiatal kenyai atléta győzelme egyben az ország első aranyát is jelentette 2004 óta. A 3. és 4. helyen Sammy Kitwara (1:00:22ó) és Silas Kipruto (1:01:03ó) személyében szintén kenyai végzett, ezzel sorozatban ötödször nyert bajnoki címet Kenya csapatban.
A nőknél is nagy küzdelem folyt az aranyéremért. Az utolsó 800 méteren dőlt el a csata. Esélyeshez méltóan győzött Florence Kiplagat, (1:08:24ó) az etióp Dire Tune (1:08:34ó) és a szintén kenyai Peninah Aruseijal (1:09:05 ó) előtt.
„Nem volt könnyű a mai verseny, a nagyon magas páratartalom nem túl kedvező, ezért nem aggódom amiatt, hogy az időm most jócskán elmaradt az egyéni csúcsomtól” – mondta a félmaratoni távon még csak egy hónappal ezelőtt debütáló 23 éves győztes. A 2. helyezett Tune annak ellenére lehet elégedett teljesítményével, hogy mindössze 10 mp-cel maradt el a dobogó legfelső fokától. „Nem igazán voltak megfelelők a feltételek, úgyhogy ilyen körülmények között elégedett vagyok az 1:08:34-es időmmel, és boldog vagyok, mert ez az első nemzetközi érmem.”- mondta a 2008-as Boston Marathon győztese.
Legjobb európaiként 17.helyen a lengyel Karolina Jarzynska végzett (1:02:36ó), a férfiak mezőnyében pedig 20.-ként a francia Ruben Ildingó (1:03:26ó).