Karim Benzema mesterhármassal intett csendre 95000 Barca szurkolót

Ínycsiklandó futballélménynek ígérkezett a Barcelona és a Real Madrid visszavágója a Spanyol kupában, ahol a katalánok egy gólos előnyről várták a kezdősípszót.

Rögtön két hazai helyzetet láthattunk, először Courtois, majd Alaba mentett óriásit. Ígéretükhöz híven a fanatikusok nem feledkeztek meg Lionel Messiről sem, akinek a tizedik percben kórusban skandálták a nevét. És ki tudja, ha az argentin még gránátvörös-kékben futballozna, a félidő nagy részében nem csupán kakaskodást és rugdosódást láttunk volna, hanem gólokat is.

A többnyire hazai mezőnyfölényt hozó első félidő végének csattanója mégsem egy második sárga lap, hanem egy hatalmas Barcelona helyzetet követő madridi kontra lett, aminek a végén Vinicius Junior Karim Benzema gólpasszát értékesítette.

Ha pedig egy üzlet beindul… a második félidő elején a madridiak tizenöt perc alatt lerendezték a lényegi kérdéseket: az 50. percben Modric gólpasszából Benzema volt eredményes, majd az 58. minutumban egy buta szabálytalanság után szintén a francia értékesített egy tizenegyest. Ha Lewandowskiéknak volt is pár helyzete a harmadik gólig, azután teljesen összeomlottak. Nem úgy a Madrid aranylabdása, aki a 81. percre kanyarodva karrierje első Barcelona elleni mesterhármasával igazán varázslatossá tette a habfehérek estéjét. Utoljára ilyenre a Camp Nouban egyébként egy bizonyos Puskás Ferenc volt képes a csapat mezében.

A végeredmény maradt 0-4, Carlo Ancellotti tanítványai teljesen megérdemelten jutottak döntőbe.

Borítókép: getty images europe /  Eric Alonso