Kézilabda

Káprázatos hajrával győzte le a Fradi a Volgográdot – Videó

""

Jóval gyengébben kezdett a Fradi, mint az Oroszországban rendezett mérkőzésen. A gyors támadások helyett az eldobott labdák és a lassú visszarendeződés jellemezte a csapatot. Ezért a 9. percben időt kért Elek Gábor és a 14. percre Szucsánszki góljaival 8-8-ra egyenlített a Fradi. A félidő közepétől újra a vendégek irányították a játékot. Az FTC erőtlenül, lassan és fásultan játszott, eladott labdák után lerohanásból kapta a gólokat és már 6-tal vezetett a Volgográd, amikor zárkőzni kezdtek a magyarok. Az első játékrészt 17-14-re az oroszok nyerték.

A második félidőben az FTC továbbra sem tudta kihasználni az emberelőnyeit, de szerencsére Tomori zsinórban háromszor talált a kapuba, így az oroszok emberfogásra váltottak. Az 5:5 elleni játékban viszont jobbnak bizonyult a Fradi és 21-21-re egyenlített a 42. percben, majd két perccel később a vezetést is átvette. A Dinamo ekkor még erősített, de a 9 gólt szerző Tomori utolsó energiáit mozgósítva tovább parádézott, a kapuban pedig Pastrovics jeleskedett és nehezen ugyan, de végül két góllal nyertek a magyarok. Az utolsó csoportmeccsen a zöld-fehérek a Larvik otthonában lépnek pályára, egy döntetlen, vagy négy gólosnál kisebb vereség a Ferencváros csoportelsőségét jelenti.

KÉZILABDA
Női BL, C-csoport, 5. forduló:
FTC-Rail Cargo Hungaria- Dinamo Volgográd 30-28 (14-17)
Dabas, játékvezetők: Vesovics, Mitrovics (montenegróiak)
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill 2/1
FTC: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra, Dajka, Deáki, Kocsis, Kovacsicz 6, Such, Szamoránsky P. 2, Szarka, Szekerczés 4, Szucsánszki 9 (3), Tomori 9, Vérten. Edző: Elek Gábor.
Volgográd: Tyimosenkova, Fomina (kapusok), Avdekova 5, Borsenko 3 (1), Csernova, Dansina, Dmitrijeva, Goncsarova 2, Grebenkina, Jacenko 5, Khmyrova 6, Makejeva 2, Milova 5, Pidpalova, Sztyepanova, Vedekina. Vezetőedző: Viktor Ryabikh.