Egyéb sportok

Kamara létrehozását tervezi a húszéves Magyar Edzők Társasága

A csütörtökön rendezett jubileumi kongresszuson – amelyen megjelent Schmitt Pál, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja is – Molnár Zoltán MET-elnök a kamara megalapításának fontosságáról beszélt, mivel az általa vezetett szervezet szerint szükség van egy olyan köztestületre, amely "sok más foglalkozás – például a jogászok, orvosok – művelőihez hasonlóan kellő jogosítványokkal hatékony érdekképviseletet nyújtana az edzők számára."

Simicskó István sportért és ifjúságért felelős államtitkár "Az edzők helyzete és szerepe a magyar sportban" című előadásában többek között arról beszélt: a kormány minden támogatást megad, hogy az edzőképzést, a Testnevelési Egyetemet (TF) megerősítse, és az intézmény újból a magyar sporttudományos oktatás fellegvára legyen.

Az államtitkár ezzel mintegy válaszolt Radák Zsoltnak, a TF dékánjának, aki előadásában annak adott hangot, hogy mostanra meggyengült az egykori világhírű TF-oktatás, mert egyrészt több sportág – elsőként a labdarúgás – kiszervezte a képzést, másrészt egyre kevesebben vállalják ma az edzői pályát a megbecsülés hiánya miatt.

Simicskó István emlékezetett arra, hogy a kormány szeretné itthon tartani a kiváló edzőket, ezért is indított programot az szakemberek anyagi támogatására.

A kongresszus végén kitüntetések átadására került sor. Elismerésben részesült Ormai László, a MET korábbi elnöke, örökös tiszteletbeli elnöke, Bendiner Nóra, a MET alapító tagja, Mónus András, a Magyar Edző című szakfolyóirat alapító szerkesztője, Gallov Rezső, a lap főszerkesztője és Tamás István, a MET volt főtitkára.