Kabát góljaival nyert a Debrecen a Sampdoria ellen-videó

A mérkőzésnek tulajdonképpen már nem volt tétje, ugyanis az már az utolsó előtti fordulóban eldőlt, hogy a DVSC utolsó, a Sampdoria pedig harmadik lesz a csoportban. Ennek ellenére a magyar csapat számára fontos volt, hogy megszerezze első pontját, vagy pontjait az EL főtábláján.

A mérkőzés elején a vendég csapat járatta inkább a labdát, a hazaiak többször is eladták a játékszert. Komolyabb helyzet egészen a 26. percig nem alakult ki, ekkor Kabát lőtt távolról, a lövést a Samp kapusa másodszorra tudta csak megfogni. Ennyi elég volt a debrecenieknek ahhoz, hogy megjőjjön az önbizalmuk, és átvegyék a játék irányítását. Az első részben még akadt néhány hazai lehetőség, de gól egyikből sem született, 0-0-val vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészre a DVSC játékosai jöttek ki motiváltabban, aminek meg is lett az eredménye, ugyanis a 48. percben egy Yannick által középre adott labda egy védőn megpattanva kabáthoz került, aki 4 méterről talált a kapuba. 1-0
A gól méginkább meghozta a debreceniek kedvét, ami meg is látszott a játékukon. Továbbra is irányították a mérkőzést, és több veszélyes lövést is elengedtek Da Costa kapujára, azonban egészen a 86. percig sikerült állnia a rohamukat a vendég kapusnak. Ekkor egy Bódi-Bernáth összjátékot követően került a labda Kabát elé, aki három méterről pörgetett a kapuba. A labda ugyan még megpattant egy védő kezén, de ez már nem befolyásolta útját a hálóba. 2-0

A Debrecen tehát győzelemmel búcsúzott az idei EL sorozattól, így bár csoport utolsók maradtak, de mégis csak pozitív élménnyel zárult számukra és a szurkolók számára a nemzetközi kupaszereplés.