Magyar foci

K.O.: Ötöt vágott a válogatott Albert emlékére

A mérkőzés előtt a stadionba kilátogatók egy Albert Flóriánról szóló emlékfilmet nézhettek meg az eredményjelzőn, a kezdő sípszót pedig egyperces gyásszünet előzte meg.

A magyar válogatott az első pillanatoktól kezdve magához ragadta a kezdeményezést, az első helyzetre sem kellett sokat várni, Dzsudzsák lőtt magasan fölé a 3. percben. Három perccel később ugyanő adott remek cselek után középre, Juhász fejesét Jehle nagy bravúrral szedte ki a léc alól, de a partjelző egyébként is lest intett.

A 10. percben aztán meg is szereztük a vezetést, Dzsudzsák kapott remek labdát a szélen, középre tekert, ahol érkezett Priskin, és a hálóba fejelt. Nem kellett sokat várni az újabb helyzetünkre, a 15. percben ismét Dzsudzsák centerezett, Priskin levette középen a labdát, de Jehle menteni tudott előle.

Újabb öt perc kellett csak a második magyar gólhoz, ekkor Tőzsér bikázott kapura jó 35 méterről egy kipattanót, ami kijött Jehléről, Priskin gyorsan eszmélt, és bevágta a labdát a kapus mellett a hálóba.

A mieink ezután sem álltak le, a vendégeknél nem sokat volt a labda, de komolyabb helyzetet nem tudtunk kialakítani az első félóra végéig, a 31. percben aztán Hajnal lőtt néhány centivel a bal kapufa mellé. A félidő utolsó negyedórájában is mi voltunk fölényben, több lehetőségünk is akadt, ám vagy Jehle volt a helyén, vagy a mieink voltak pontatlanok. A 45. percben aztán Priskin triplázhatott volna, ám a kapufa megmentette a liechtensteinieket.

A második félidő kicsit kiegyenlítettebben kezdődött, de hamar átvettük az irányítást, az 55. percben ismét Priskin rontott óriási ziccerben. Maradtunk azonban mi támadásban, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A 67. percben aztán a csereként beállt Németh ugrott volna ki gólhelyzetben, gyanús körülmények között a földre került a tizenhatoson belül, de a büntető elmaradt.

A 70. percben aztán Dzsudzsák lőhetett volna gólt, de Németh Krisztián középre tett labdája után elsuhintott a jobb felős mellett. Egy perccel később Bogdánnak kellett védenie egy liechtensteni próbálkozást. A 77. percben aztán végre megtört a jég, Vanczák remek keresztpassz után Dzsudzsák betört a tizenhatosra, és a kint álló kapus fölött parádésan emelt a bal alsóba.

És ha egy üzlet egyszer beindul… A 79. percben Németh Krisztián adott középre, Bicer csúnyán aláfutott a labdának, amely Koman elé került, aki senkitől nem zavartatva 10 méterről a hálóba lőtt. A hajrában aztán két óriási helyzetünk is kimaradt, előbb Feczesin, Németh Krisztián hibázott nagy helyzetbenn. A 89. percben aztán Feczesinnek is összejött a gól, a csatár egy keresztbe lőtt labdára érkezett jól a hosszún, és a léc alá bombázott.

Magyarország – Liechtenstein 5-0 (Priskin 10., 15., Dzsudzsák 77., Koman 79., Feczesin 89.)

Puskás Ferenc Stadion, vezette: Balaj (Nagy, Székely – románok)

Magyarország:  Bogdán (Király 80.) – Lázár, Korcsmár (Vanczák 62.), Juhász, Kádár – Gera (Czvitkovics 70.), Hajnal (Koman 62.), Tőzsér (Elek 62.), Dzsudzsák – Priskin (Németh K. 62.), Feczesin

San Marino: Jehle (Bicer, a szünetben) – Ma. Stocklasa, Mi. Stocklasa (Quintans 65.), Rechsteiner, Oehri – Burgmeier, Hasler (L. Eberle 87.), Büchel (Wieser, a szünetben), Polverino, Frick (Christen 83.), Beck (F. Eberle 85.)