Juhászék Amszterdamban is kikaptak, így kiestek

Az Ajax a két mérkőzés alapján megérdemelten jutott tovább.

A 7. percben a belga csapat próbálkozót, de Kanu lövése elkerülte a Hollandok kapuját.

A 11. percben első komoly helyzetét berúgta az Ajax. Szulejmani a 16-os vonaláról bombázta a belga kapuba a labdát. 1-0

A 17. percben Szulejmani kihagyhatatlan helyzetbe került és a fiatal támadó nem hibázott, a mérkőzése 2-0, összetettben 5-0.

Egy perccel később el-Hamdaui került ziccerbe, de les miatt megállította az akciót a játékvezető,

A 25. percben a belga szupertehetség Lukaku került helyzetbe, de lövése elkerülte a kaput.

A 41. percben 16 méterről lőtt kapura Eriksen, de a belga kapus védeni tudott.

A 48. percben Lukaku próbálkozott kapura lövéssel, de Stekelenburg helyére beállt Verthoeven védeni tudott.

Az 54. percben Ebecilio került helyzetbe, de lövése nem találta el az Anderlecht kapuját.

A 80. percben De Sutter 11 méterről fejelt kapura, de nem jelentette gondot Verthoevennek, aki könnyedén védett.

Ajax (holland) –Anderlecht (belga) 2-0 (2-0)
Ajax Amsterdam: Stekelenburg (Verthoeven, 46.) – Van der Wiel, Alderweid, Vertonghen, Blind – Enoh (Lindgren, 16.), De Jong – Eriksen – Szulejmani, el-Hamdaui, Ebecilio (de Zeeuw, 71.)
Anderlecht: Proto – Wasilewski (De Sutter, 72.), Mazuch, Juhász, Lecjaks – Gillet, Biglia, Kouyaté, Suárez – Kanu (Marecsek, 77.), Lukaku
Gól szerző: Szulejmani (11., 17.)
Sárga lap: Ebecilio (3.)