Juhász és Hajnal csapata is kikapott – videó

A találkozó első helyzete a belga csapat előtt adódott, azonban a fél Európa által körbeudvarolt Lukaku lövését bravúrral hárította Stekelenburg.

A 10. percben el-Hamdaui próbálkozott. Úgy 16 méterről, de lövése nem talált kaput.

A 17. percben megint Stekelenburgnek köszönhette az Ajax, hogy Suárez nem talált a kapuba

A 32. percben egy szöglet után a holland csapat védője Alderweid fejelte a labdát Proto kapujába. 0-1

A 34. percben Busszufa elkapkodta a lövését, így a belga csapat továbbra is csak gól helyzetig jutott a mérkőzésen.

A 36. percben Juhász Roland, majdnem egyenlíteni tudott, de fejese nem találta el a kaput. Ezzel vége az első félidőnek, a jobb helyzetkihasználása miatt 1-0-ra vezet az Ajax.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, azaz Anderlecht helyzettel. Az 52. percben Gillet jó 8 méterről hibázott.

Három perccel később a belga csapat büntetőhöz jutott, de Wasilewski kihagyta azt.

Négy perccel később az Ajax büntetett. A holland csapat svéd játékosa Ericksen, hasonló szögből talált Proto kapujába, mint tegnap Van Persie a Barca hálójába. 0-2

A 65. percben el-Hamdaui került kihagyhatatlan helyzetbe, de a marokkói nem járt sikerrel, így marad a 0-2.

Két perccel később, már nem hibázott a marokkói válogatott, aki 15 méterről kirúgta a jobb felsőt, egyre nagyobb bajban az Anderlecht. 0-3.

A 70. percben a holland csapat fiatal támadója Ebecilio próbálkozott, de lövése nem találta el a kaput.

A 76. percben egy szöglet után a büntetőt rontó Wasilewski próbálkozhatott, de fejese elkerülte a kaput.

Anderlecht – Ajax 0-3 (0-1)
Anderlecht: Proto – Wasilewski, Mazuch, Juhász, Lecjaks – Gillet (Kouyaté, 81.), Biglia, Kanu, Busszufa – Suárez, Lukaku (De Sutter, 68.)
Ajax Amsterdam: Stekelenburg – Van der Wiel, Alderweid, Vertonghen, Blind (Anita, 77.) – Enoh, De Jong – Eriksen – Szulejmani (Özbiliz, 81.), el-Hamdaui, Ebecilio
Gólszerző:  Alderweid (32.), Eriksen (59.), el-Hamdaui (67.)
Sárga lap: Busszufa (45.), Juhász (68.), illetve Blind (35.) el-Hamdaui (67.)

A találkozó első helyzete a német csapat előtt adódott. Az 5. percben Harnik kísérletezett sikertelenül.

A 15. percben ismét a vendég csapat előtt adódott lehetőség, de a télen szerződtetett Okazaki lövése nem talált kaput.

A 21. percben Hajnal Tamás passzolt Harnik elé, aki Roberto kapujába juttatta a labdát. Megérdemelten vezet a Stuttgart 0-1

A 27. percben Javi Garcia fejelt kapura, de próbálkozását hárítani tudta Ulreich.

A 32. percben ismét a Stuttgart próbálkozott, de Trasch lövése nem jutott be a portugálok kapujába.

Az első félidő utolsó lehetősége a hazai csapat előtt adódott, de Javi Garcia lövése nem sokkal, de elkerülte a kaput. 0-1

A 47. percben Cardozo szabadrúgásából alakult ki helyzett, de a portugál csapat nem szerzet gólt.

Az 53. percben ismét a Benfica próbálkozott, de Jara 17 méterről leadott lövése nem jelentett veszélyt a német kapura.

Az 59. percben Aimar szabadrúgása, majdnem beakadt  Ulreich kapujába, de továbbra is vezet a német csapat.

A 61. percben Gaitán próbálkozott, de lövése nem jelentett veszélyt Ulreich kapujára.

A 70.percben a portugál csapat gólgyárosa a paraguayi Cardozo egyenlített ki. 1-1

Tizenegy perccel később Jara került helyzetbe, aki bevágta  Ulreich kapujába a labdát. Érdekesség, hogy az egyik német játékos sérülés miatt feküdt a földön, mikor megszerezte a vezetést és mint kiderült a győzelmet a támadó. 2-1

Benfica – Stuttgart 2-1 (0-1)
Benfica: Roberto – Maxi Perreira, Luisao, Sidnei, Coentrao – Javi Garcia – Salvio (Alen Kardec, 77,), Aimar (Carlos Martins, 75.), Gaitán – Jara (Felipe Menezes, 87.), Cardozo
Stuttgart: Ulreich – Boulahrouz, Tasci, Delpierrre, Molinaro – Harnik, Trasch, Kuzmanvics (Niedermeier, 76.), Hajnal (Élson, 63.) – Okazaki, Cacau
Gólszerző: Cardozo (70.), Jara (81.), illetve Harnik (21.)
Sárga lap: Coentrao (42.), Javi Garcia (88.), Maxi Perreira (95.), illetve Tasci (14.),  Harnik (26.),  Delpierrre (59.)