Amerikai sportok

Johnson nagyot bukott, Kenseth az első, de Edwards a nap hőse

Meglepő győzelemmel ért véget a doveri FedEx 400 benefiting Autism Speaks elnevezésű futam, ugyanis 400 kör megtétele után Matt Kenseth (Roush Fenway Racing, Ford) ért célba először. A harminckilenc esztendős versenyző idei második (Texas) pályafutása 20. győzelmét aratta. Kenseth 2006-ban is nyert ezen a pályán, akkor 323,591 dollárt, míg vasárnap 314,311 dollárt kapott a győzelemért.

Érdekesség, hogy több mint két másodperccel előzte meg a második Mark Martin (Hendrick Motorsports, Chevrolet). Az ötvenkét esztendős Martin idei legjobb eredménye ez a második hely. A harmadik helyen ért célba Marcos Ambrose (Richard Petty Motorsports, Ford), aki Martinhoz hasonlóan legjobb eredményét érte el 2011-ben.

A pontverseny első három helyezettje közül Kyle Busch (Joe Gibbs Racing, Toyota, összetett: 3.) a negyedik, Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford, 1.) a hetedik, míg az első helyről rajtoló, nem mellesleg 207 körön keresztül vezető Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet, 2.) ”csak” a kilencedik helyen ért célba. Edwards előnye, már 24 pont.