Jöhet a Fiorentina – egy lépésre a főtáblától a Puskás

Kép forrása: MTI/Szigetváry Zsolt

A Puskás Akadémia jött ki jobban a bombagólok meccséből, így a felcsúti gárda játszhat az olaszokkal az Ekl-csoportkörért.

A felcsúti gárda kiválóan kezdte a találkozót, Nagy Zsolt bombagóljával már a 11. percben megszerezte a vezetést, ezzel pedig megduplázta előnyét összesítésben.

Értelemszerűen így jóval sürgősebb lett a vendégeknek, akik innentől kezdve átvették az irányítást, de egészen a félidő hajrájáig egyetlen veszélyes helyzetet leszámítva inkább csak mezőnyfölényben voltak. A szünet előtt aztán nem csupán góllá, hanem gólokká érett a vendégek fölénye, Pécsi Ármin, a hazaiak 19 éves kapusa két óriási lövéssel szemben bizonyult tehetetlennek.

A fordulás után aztán megint gyorsan betalált a Puskás Akadémia, ismét Nagy Zsolt volt a befejező, negyedórával később pedig emberelőnybe került Hornyák Zsolt együttese, miután Nondi Szolnoki mezrántására egy óriási könyökössel válaszolt, a játékvezető pedig a másodperc tört része alatt felmutatta a piros lapot.

Az emberhátrányt gyorsan kihasználta volna a hazai csapat, a félidőben csereként pályára lépő Puljic fejelt a hálóba, de a találatot les miatt érvénytelenítették.

Az örmények tíz emberrel is mentek előre, a csereként pályára lépő Duarte pedig egy 30 méteres bombával ismét megszerezte nekik a vezetést.

A vendégek végül nem jutottak el a hosszabbításig, mert a csereként pályára lépő Favorov a 94. percben tökéletesen végzett el egy szabadrúgást, továbbjuttatva ezzel a magyar csapatot.

A harmadik gólt szerzõ Artyem Favorovot, a Puskás játékosát (j) köszönti csapattársa Brandon Ormonde-Ottewill (j2), mögötte Komáromi György (j5) a labdarúgó Konferencia-liga harmadik selejtezõkörében játszott Puskás Akadémia FC – Ararat Armenia FC visszavágó mérkõzésen a felcsúti Pancho Arénában 2024. augusztus 15-én. MTI/Szigetváry Zsolt

Konferencia-liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó:

Puskás Akadémia FC-Ararat (örmény) 3-3 (1-2) továbbjutott: a Puskás Akadémia, 4-3-as összesítéssel.

gólszerző: Nagy Zs. (8., 47.), Favorov (94.) illetve Szerobjan (40.), Harutjunjan (44.), Duarte (85.)