"Nagyszerű falu épült itt fel – mondta a város vezetője. – Nagyobb a luxus, mint bármelyik nyaralófaluban a Costa Smeraldán (tengerparti üdülőhely Észak-Szardínián – a szerk.)."
Az első ezer beköltöző – 55 országból – hétfőn veszi birtokba olimpiai lakóhelyét.
A házigazdák megpróbáltak olyan környezetet kialakítani a sportolók számára, hogy az ott eltöltött idő alatt valóban otthon érezzék magukat. A megfelelő hangulatról az utcanevek is gondoskodnak: a faluban van Jutalom sétány, Ünneplés sugárút és Érem utca is. A világ legjobb sportolóinak kényelméről 8000 önkéntes gondoskodik majd éjjel-nappal. A versenyzők ingyen telefonálhatnak a világ bármely pontjára, és még a fodrásznál sem kell fizetniük. Brit sajtóértesülések szerint a faluban 150 ezer óvszert oszt szét a szervezőbizottság.
Az ötkarikás településnek saját mozija, szupermarketje és postahivatala van, de egy bank, több internetkávézó, kórház és egy ultramodern fitneszcentrum is üzemel a területén.
"Minden olyan dologgal készültünk, amely legálisan szórakoztat – fogalmazott Boris Johnson. Párhuzamot vont a legutóbbi, 1948-as londoni olimpiával, amelyre a sportolóknak "még maguknak kellett hozniuk a törölközőt".
A második világháború utáni nehéz időkben az amerikai delegáció például otthonról hozta a sportolóknak a kenyeret és a gyümölcsöt, most erre biztosan nem lesz gondjuk. Az ötezer férőhelyes étkezőben mindenki megtalálja majd a fogára való ételt: a salátától a sült krumpliig, a karibi konyhától a brit fogásokig minden elérhető lesz.
A nyolcemeletes lakóházak szobái egyszerű berendezésűek: két ágy, egy ülőgarnitúra, egy szekrény és egy éjjeli szekrény található bennük. A fürdőszobák modernek és szintén egyszerűek. Minden apartmanhoz tartozik egy erkély vagy egy terasz, amelyről az olimpiai park forgatagára látni.
Az olimpia és a paralimpia zárultával átépítik a falut, és 2818 lakást alakítanak ki.
"A terv az, hogy nem eladjuk, hanem csak bérbe adjuk majd őket" – mondta az olimpiai falu polgármestere, Charles Allen.