Szenzációs őszi szezont zárt a Ferencváros labdarúgócsapata, miután 25 év elteltével ismét Bajnokok Ligája-főtáblára jutott a zöld-fehér együttes. Az ukrán származású vezetőedző, Szergej Rebrov a Csisztu Sport Castnak adott exkluzív interjúban elmondta: nagyon büszke a csapatára, a Fradi olyan, mintha a családja lenne, de a gyeplőt ennek ellenére mindig szorosan tartja.
„Mindenki tudja, hogy számomra két fontos dolog van: hogy értsék a játékot és, hogy sokat fussanak. Ez viszont csak együtt működik, hiszen, ha nem futsz, nem segítesz a csapatnak, de, ha nem érted a játékot, akkor miért szaladgálsz feleslegesen – mi nem atléták vagyunk” – szögezte le a 46 éves szakember, majd hozzátette, hogy a játékosok pontosan tudják, hogy mi az elvárás velük szemben az egyes posztokon és tisztában vannak azzal is, hogy, ha nem megfelelő a játékuk, akkor már ott áll mögöttük egy csapattársuk, aki csak arra vár, hogy ő is lehetőséget kapjon.
A Juventus elleni, idegenbeli BL-mérkőzésről Rebrov így beszélt:
„jó volt látni Ronaldo arcát, dühös volt, amiért nem igazán bírtak velünk. Később elmagyaráztam a srácoknak: hiába, ha valaki egyénileg jó, ha több pénzért is játszik, aznap mi csapatként igenis jobbak voltunk és megérdemeltünk volna egy pontot."
A Fradi őszinte és mosolygós edzője, Szergej Rebrov! Exkluzív interjú az FTC otthonából!
Évek óta vártuk, hogy erre a szintre lépjen a Fradi labdarúgócsapata, s Szergej Rebrov egy olyan szakember, akivel meg is ugrották ezt a nem kis lépcsőfokot …
„Nekem az összes játékosomat kell tudnom motiválni, de nem ettől leszek igazán jó edző. Sokat elemeztem Pep Guardiola, Jürgen Klopp vagy éppen Arsene Wenger módszereit, mire megtaláltam a saját utamat, amelyen szerettem volna továbblépni és amelyen képes vagyok elérni a csapatomat” – mondta el a siker titkáról a korábban 75-szörös ukrán válogatott labdarúgó, aki a szerződése egyik apróbetűs részéről is őszintén beszélt:
„Az alapfizetésem nem túl magas, de ragaszkodtam bizonyos prémiumok kontraktusba foglalásáról – ha jönnek a sikerek, akkor azt a klubnak illik honorálni a tréner felé. A foci, valljuk meg: üzlet és ennek mindenhol így kellene működnie – ha többet szeretnél, akkor dolgozz keményebben."
Az FK Dinamo Kijiv és az Al-Ahli korábbi trénere felidézte, hogy számára a labdarúgás volt a kitörési lehetőség: „a szülővárosomban gyárak voltak mindenütt, mindent körbevett a szürkeség, a foci volt az egyetlen esély, hogy eljöhessek onnan” – emlékezett vissza Rebrov, aki gyerekkorában kosarazott, röplabdázott és balettozott is. Utóbbiról nevetve tette hozzá, hogy csak azért csinálta, hogy hamarabb szabadulhasson az iskolapadból, de azt nem vitatta, hogy a táncórákon tanult fegyelem segítségére van az edzői pályán is.
A játékosként Angliát és Törökországot is megjárt vezetőedző és családja is jól érzi magát hazánkban, kevés szabadidejét – két, Magyarországon élő kisfia mellett – rádióamatőrködéssel tölti: „ez egy nagyon érdekes dolog és remek lehetőség, hogy másokkal kommunikáljak. A legjobban a versenyeket szeretem: egy-egy viadal akár 24-48 óráig is eltart, amely végeztével új energiákkal feltöltődve tudok visszatérni a munkámhoz”.
Forrás: CsisztuSportCast
Borítókép: Mark Runnacles/Getty Images