Jimmie Johnson nyert Talladegában és közel került Edwardshoz

Az időmérőedzésen hatalmas Chevrolet és Hendrick Motorsports fölény volt, ami a futamon sem változott meg. Az  Aaron’s 499 futamán a 5-szörös Sprint kupa bajnok és címvédő Jimmie Johnson nyerte meg. A harmincöt esztendős versenyző 54 győzelmét aratta a Sprint kupában.

A második helyre a Hendrick Motorsports autói közé kerülő Clint Bowyer (Richard Childress Racing, Chevrolet) került. A harmadik és a negyedik helyen is egy HMS-es versenyző (Jeff Gordon, Dale Earnhardt jr.) végzett. A pontversenyben élen álló Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford) a hatodik helyen végzett. Érdekesség, hogy Johnson 2 századdal előzte meg a második Bowyert.

A pontversenyben nagy változások történtek. Az első továbbra is Carl Edwards 295 ponttal. A második helyről lecsúszott Kyle Busch, aki a futamot a 35. helyen fejezte be. Az új ”ezüstérmes” Jimmie Johnson lett, aki 5 ponttal van lemaradva Edwadstól. A harmadik helyre Dale Earnhardt jr. jött fel.