Jégkorong

Jégkorong VB: kialakultak az elődöntők párosításai

""

A junior jégkorong világbajnokság keddi játéknapján már a negyeddöntőket rendezték meg. Az egyik ágon a házigazda, Oroszország és Svájc csapott össze egymással. A 13-szoros világbajnok oroszok az egész mérkőzésen szenvedtek, ezt bizonyítja, hogy a találkozó szétlövéssel dőlt el.

Az első és a második harmadban is Oroszország szerezte meg a vezetést, de Svájc mindkétszer kitudott egyenlíteni. A harmadik felvonásban Sven Andrighetto a mérkőzésen először megszerezte a vezetést Svájcnak. A házigazdák az utolsó előtti percben Nikita Kucherov találatával egyenlítettek ki. Érdekesség, hogy a mindent eldöntő büntető is Kucherov nevéhez fűződött.

A másik ágon az Egyesült Államok jégbe döngölte az ellenfelét. Phil Housley tanítványai Csehországot verték meg. Az amerikaiak John Gaudreau (3 gól) vezetésével 7-0-ra nyerték meg a találkozót. Az elődöntőben Oroszország a regnáló világbajnokkal, azaz Svédországgal, míg az Egyesült Államok Kanadával játszik majd. Érdekesség, hogy a csoportkörben Kanada már egyszer legyőzte az USA-t (2-1). A mérkőzéseket január 3-án rendezik meg.