""

Szombaton véget ért az Oroszországban zajló junior jégkorong világbajnokság. Az utolsó napon rendezték meg a döntőt és a bronzmérkőzést. Nos, a fináléban a címvédő Svédország és az Egyesült Államok csapott össze egymással. Az első harmadban egyik csapat sem jegyzett gólt, majd a második felvonás 2. percében a skandináv válogatott Filip Sandberg találatával megszerezte a vezetést.

A 28. és a 30. perc között az amerikai válogatottból Rocco Grimaldi kétszer is bevette Niklas Lundstrom kapuját. Az utolsó játékrészben Vincent Trocheck biztosította be az USA győzelmét. Az Egyesült Államok 2004 és 2010 után harmadik alkalommal szerezte meg a világbajnoki címet, míg Svédország kilencedszer lett ezüstérmes.

A bronzérmet Oroszország szerezte meg. A házigazdák Kanadát győzték le egy hihetetlenül szoros összecsapáson (6-5 a hosszabbításban). A torna legértékesebb játékosa (MVP) az amerikai válogatott kapusa, John Gibson lett. Érdekesség, hogy a torna legponterősebb jégkorongozója az Edmonton Oilers tehetsége, Ryan Nugent-Hopkins volt.