Vízilabda

Jégkorong, EBEL: Nagyon gyenge Volán-játék, csütörtökön az életben maradás a tét

Első harmad:

A szlovénok hozták el a korongot, majd Erik Pance révén övék volt az első lövés is, utóbbi azonban a palánkon koppant. Technikai szünet is közbeszólt a mérkőzés előtt, majd a második perc végén: elromlott az eredményjelző órája, így kézi időmérésre tértek át a csarnokban. Jó iramban kezdődött a találkozó, a csapatok pillanatok alatt odaértek az ellenfél kapujához, ahol helyzetek is adódtak, egyelőre hasonló számban. Kevés volt az ütközés, a játékmegszakítás. Az ötödik perc után mezőnyfölényre tett szert a Volán, a vendégek beszorultak a harmadukban, de megúszták a helyzeteket kapott gól nélkül. Irányította a játékot az Alba, ám egy kontra végén a hetedik percben egy jobb oldalról élesen kapu elé belőtt korongot a hosszún Justin Taylor ütött be közelről, védőjét megelőzve, ezzel vezetett a szlovén együttes.
Kicsit összezavarodott a magyar csapat, így a következő percekben a vendégek irányítottak. Ezután összekapta magát a Volán, ám Jean Philippe Lamoureux több alkalommal bravúrral védett, a legnagyobbat Palkovics Krisztián hét méterről, középről megküldött kapás lövésénél, ami után ki sem jött róla a korong. Az Albának volt két emberelőnye is a harmadban, ám igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Sőt, a vendégek ziccerig jutottak, Bostjan Golicic azonban hibázott, igaz, nagyon kellett a vele visszakorizó Mihály Árpád zavarása is.

Második harmad:

Nagy elánnal kezdett a Volán, de ám az eleje megint kiegyenlített mezőnymunkával telt, még kisebb helyzetek sem adódtak. Aztán a 23. perc végén Jamie Fraser maradt egyedül a Volán kapuja előtt, Munro már tehetetlen volt, de szerencsére a kapuvas segített. A nagy helyzet meghozta a vendégek kedvét, akik majdnem állandóra berendezkedtek a hazai harmadban. Időbe telt, amíg a hazaiak rendezték a soraikat.
A 30. percben aztán kettős fórhoz jutottak a házigazdák. Előbb Cole Brad húzta ki Magosi Bálint lábát, majd botját elveszítve lökte meg két kézzel, de csak két percet kapott, fegyelmit nem. Nyolc másodperccel később Domen Vedlin ütötte el a lendülettel érkező Horváth Andrást, ez is két percet ért: 1:52 perc volt az egyenlítéshez. Előbb Derek Ryan a kapuvasat lőtte telibe, de azt sem sikerült kihasználni, hogy Lamoureux kezéből kiesett a bot. Nem találta el a kaput a Volán, és Kevin Primeau hiába kért időt, nem sikerült egyenlíteni, mielőtt kiegészültek volna a vendégek.
A 34. percben először játszhatott előnyben a Ljubljana: Magosi Bálint botja találta el Vedlin testét. Már csak öt másodperc volt hátra a hazai hátrányból, amikor egy palánk melletti négyes ütközés után Sofron István a jégen maradt. Kapott egy könyököst a sűrűben, kellett is ápolni, hiszen ömlött az orrából a vér, de a szlovén kiállítás elmaradt.
A 38. percben Lamoureux maradt a jégen, egy ígéretes hazai akció végén Cole lökte rá saját kapusra Chad Klassent. Utóbbi vétlen volt, hiszen a szlovén védő szándékosan lökte rá saját kapusára a fehérvárit. Lamoureux-t percekig ápolták a jégen, közben Klassen kapott két percet, mert sérülést okozott. Lamoureux-t le kellett vinni, a rutintalan Matic Boh érkezett a helyére a kapuba. 39:57-nél Palkovics volt az első fehérvári, aki tesztelte Boht, de utóbbi biztosan fogta a távoli löketet, így a második harmadban sem tudott egyenlíteni a Volán.

Harmadik harmad:

A házigazdáké volt az első lövés, de a kiállítás is. Sofron került a földre, a bírók nem láttak szabálytalanságot, nem úgy a fehérvári támadó törlesztésénél…Munrónak is kellett ugyan védenie, de különösebb izgalmak nélkül tudta le az emberhátrányt a Volán.
Peregtek a percek, mezőnyfölényben játszott a Volán, ám a kapura lövés nem jött össze. Bezzeg a túloldalon…Erik Pance kapott egy jó kiugratást, visszahúzni sem lehetett, és szép mozdulattal emelt Munro mellett a fehérvári kapuba.
 Az 56. percben ismét kettős emberelőnyhöz jutott a Volán, 55 másodpercre. Ebből viszont csak 18 másodperc pergett le, mert kiment Ryan is, így négy a háromban maradtak a jégen a felek. Az 57. percben aztán négy a négy ellen összejött a szépítés. Mihály Árpád egy csel után érkezett a szlovén kapu elé, újabb védő már nem jutott rá, így közelről kilőtte a kapu bal oldalát, Boh tehetetlen volt.
Az utolsó percre lement Munro kapus, nagyon nyomott a Volán, záporoztak a lövések, de nem jött össze az egyenlítés.

Március elsején nyernie kell a Volánnak, különben búcsúzik a sorozattól.

SAPA FEHÉRVÁR AV 19–OLIMPIJA LJUBLJANA 1–2 (0–1, 0–0, 1–1)
Székesfehérvár. V: Graber, Potocan, Widmann, Zehenthofer (mind osztrák)
Gólszerzők: 6:27 Taylor (Music, Hughes – 0–1), 50:38 E. Pance (Taylor, Dervaric – 0–2), 56:23 Mihály (Klassen, Horváth – 1–2)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Ljubljana javára