Jégkorong

Jégkorong: A Fradi kiegyenlített!

A Miskolci JJSE remekül kezdte a Ferencváros elleni találkozót, ugyanis az ötödik perc legvégén Vladimir Dubek találatával megszerezte a vezetést. A zöld-fehér alakulat négy perccel később Berta Ákos góljával kiegyenlített. A harmad végén Linus Schellin is feliratkozott a góllövők listájára.

A második játékrész első felében egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját. A felvonás 17. percében Rosztocsil Tamás góljával már 3-1-re vezetett a Fradi. A harmad vége előtt 15 másodperccel Kiss Gábor is bevette Budai Krisztián kapuját.

Az utolsó 20 percben négy gól született. A Ferencvárosból Schellin a 45. és a 60. percben is mattolni tudta a vendégek védelmét. A Jegesmedvék közül Joshua Bonar (43. perc) és Dubek (56.) voltak eredményesek. A párharc állása 2-2. A mindent eldöntő ötödik összecsapást szerdán Miskolcon rendezik meg.

Érdekesség, hogy a mérkőzésen rengeteg kiállítás volt. A Fradi első gólját jegyző Berta szúrásért kiállítást, majd fegyelmivel végleges kizárást kapott. A találkozón 71 perc kiállítást osztott ki a Kincses Gergely, ifj. Halassy György bírópáros.

A másik ágon a sorozatban tizedik bajnoki aranyérméért küzdő Sapa Fehérvár AV19 már vasárnap bejutott a döntőbe, miután 3-0-ás összesítéssel búcsúztatta a MOL Liga- és Magyar Kupa-győztes Dab.Doclert.