Jégkorong

Jégkorong: A Fehérvár jégbe döngölte a Miskolcot

A Miskolci Jégcsarnokban kezdetét vette az OB I 2011-2012-es szezonjának a döntője. A fináléba a Miskolci JJSE és az EBEL-ben edzett Sapa Fehérvár AV19 jutott be. Az első mérkőzés, úgy alakult, ahogy azt mindenki elképzelte. A két csapat között hatalmas volt a különbség. Az első harmad 10. percében  Kovács Csaba találatával megszerezte a vezetést a Fehérvár. Az EBEL rájátszását is megjárt alakulat a gól után, még háromszor vette be Budai Krisztián kapuját. Sofron István (12. perc), Derek Ryan (12.) és a második gólját jegyző Kovács (16.) voltak eredményesek.

A második felvonásban a Fehérvár a biztos vezetés tudatában visszavett a tempóból. A találkozó 27. percében Ritó László góljával a Miskolc kozmetikázni tudott az eredményen. A 35. minutumban Sofron második találatával már 5-1-re vezetett a Sapa Fehérvár. A harmad utolsó percében, még Harlan Pratt is eredményes tudott lenni (6-1). Érdekesség, hogy ebben a játékrészben csak egy 2 perces kiállítás volt, amelyet Joshua Bonar kapott a játék késleltetésért.

A harmadik harmadban csak egy gól született. A felvonás 11. percében Derek Ryan passza után Chad Klassen vette be Budai kapuját. A Sapa Fehérvár AV19 magabiztosan 7-1-re nyerte meg a döntő első mérkőzését a Miskolc ellen. Érdekesség, hogy a találkozón csak nyolc perc kiállítás volt. Mindkét alakulat játékosa 4-4 percet ült a kispadon.

Eredmény:
döntő, első mérkőzés:
Miskolci Jegesmedvék-Sapa Fehérvár AV19 1-7 (0-4, 1-2, 0-1)
gól: Ritó (27.), illetve Kovács Cs. (10., 16.), Sofron (12., 35.), Ryan (12.), Pratt (39.), Klassen (51.)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Fehérvár javára.
A második mérkőzést hétfőn rendezik Székesfehérváron.