Jégkorong

Élre ugrott az FTC, Debrecenben kapott ki a címvédő

Alaposan belekezdtek a zöld-fehérek, és 6:19 percnél már három góllal vezettek. Galajda Zsombor, Kulmala Rasmus és Erik Nemec 51 másodperc különbséggel volt eredményes. Időkérés után megnyugodott a Corona, de a hátrányából nem tudott faragni. A folytatásban Németh Attila is betalált, a ponterős Radim Valchar pedig a 33. percben szépített. Ezt követően viszont Banga Nándor és Adam Brady szűk egy perc alatt 6-1-re módosította az állást. A végén Brady állította be a 7-1-es végeredményt.

Az otthon veretlen FTC annak ellenére vezeti a tabellát, hogy riválisaival szemben három-hat meccsel kevesebbet játszott.

Debrecenben a liga címvédőjéhez, a Gyergyói HK-hoz visszatért első számú kapusa, Rasmus Rinne, de így is 2-1-re vezetett a meccs derekán a DEAC. A záró játékrész 2-2-ről indult, ebben gyors gólváltást követően folyatódott a játék, majd Rétfalvi Kristóf gólja után még egy üres kapus találat is született.

Miskolcon a vendég SC Csíkszereda sem foglalkozott azzal, hogy a DVTK legjobb hálóőre, Janis Voris ismét játékra jelentkezett. A 34. percben Jevgenyij Szkacskov emberelőnyös góljával 3-1-re húzott el a székely alakulat, Miskolczi Márk pedig szépített. A harmadik harmad elején jött az egyenlítés, és vele a hosszabbítás, amelyben Lövei Dávid a megítélt büntetőt értékesítette, így a Jegesmedvék két pontot tartottak otthon a lehetséges háromból.

FTC-Telekom – Corona Brasov (romániai) 7-1 (3-0, 3-1, 1-0)
DEAC-Gyergyói HK (romániai) 5-3 (0-1, 2-1, 3-1)
DVTK Jegesmedvék-SC Csíkszereda (romániai) 4-3 (1-1, 1-2, 1-0, 1-0), hosszabbítás után