A hírek szerint a középpályást Európa topklubjai közül kettő is megkereste és karrierje során először hajlandó lenne elhagyni Angliát.
Nyilván ennek van előzménye. Grealish úgy érzi kiesett Pep Guardiola kegyeiből. Hiszen ebben a szezonban 21 meccsen lépett pályára, de kevéssel több, mint 1000 percet kapott csak a menedzsertől.
Látva a látszólagos mellőzöttségét és elégedetlenségét, két európai topklub is komolyan elkezdett érdeklődni iránta.
Jack Grealish 2021 nyarán csatlakozott a Manchester Cityhez, az akkor átigazolási rekordnak számító 100 millió fontért.
Az első két szezonja remek volt, azonban idén egyelőre sem a csapatnak, sem neki ne megy úgy, ahogy szeretnék.
Korábban már megkeresték Premier League klubok is. Így az Aston Villa, a Newcastle United, a Tottenham Hotspur és a Manchester United is vitte volna. Érthetően a City viszont nem adná oda egy közvetlen riválisának.
A SunSport szerint viszont már két európai klub is beszállt a versenybe Grealish szerződtetéséért. Az egyik az Internazionale, a másik a Borussia Dortmund.
Grealish játszani akar, így jelen helyzetben mindenképpen menne. Hiszen a cserpadról nem lesz esélye bekerülni az angol válogatottba, amelyet már Thomes Tuchel irányít.
Az ára pedig nem horribilis, 40-50 millió euró körül lehet. Attól függően, hogy már januárban vagy csak a nyáron igazolnák le.
Grealish a szezon során sokáig csendben maradt. Azonban nemrég egy Instagram-sztorijában, megosztott egy fotót egy idézettel, amivel mintegy igazolta a pletykákat.
„A karaktered az, ahogyan bánsz azokkal, akik semmit sem tesznek érted.”
Grealish jelen pillanatban Savinho cseréje a csapatban és kérdés, hogy megváltozik-e mindez?
Ha nem, akkor Walker után egy újabb City játékos távozik majd Manchesterből.