Amerikai sportok

Izgalmas mérkőzésen nyert az Atlanta Falcons

Végre összecsapott egymással az idei évben az Atlanta Falcons és a Baltimore Ravens. A két csapat találkozója mindig tartogat meglepetéseket, nem mellesleg két fiatal irányító, Matt Ryan és Joe Flacco harca dobja meg a mérkőzés nézettségét. Az első negyedben egyik csapat sem tudott pontokat szerezni, de a folyamatos játék miatt így is izgalmas játékrészt produkált a Falcons és a Ravens. A következő 15 percben a hazai csapatban Matt Ryan jó passzainak köszönhetően Jason Snelling touchdownt futott. A két csapat közti különbség az irányítók mutatóján látszott meg igazán. Ryan 160, míg Flacco 31 yardot passzolt. A félidőt követően előbb Matt Bryant 51 yardos mezőnygóljával tovább növelte a Falcons előnyét, de a negyed közepén Anquan Boldin pályafutása 50. TD elkapása után már csak hat ponttal vezetett az Atlanta. Az utolsó negyedben hasonló izgalmakat élhettek át a szurkolók, mint amit hétfőn a Cinncinati Bengals – Pittsburgh Steelers mérkőzésen. Az ominózus játékrész a találkozót 138 elkapott yardal záró Roddy White TD-jével kezdődött. A tetemes hátrány ellenére Flaccóék nem adták fel és, előbb a mérkőzést sérülten végigjátszó Derrick Mason, majd Todd Heap érte el TD-t, amivel a találkozón először vezetett a Ravens. A labdát 1:20-al az összecsapás vége előtt kapta meg, az egypontos hátrányban lévő Falcons és pár másodperccel később White második hatpontosának köszönhetően az Atlanta nyerte meg a mérkőzést. Érdekesség, hogy Matt Ryan 2008-as bemutatkozása óta 18-1 a mérlege hazai pályán.

Atlanta Falcons – Baltimore Ravens 26-21