A Chelsea előtt adott volt a képlet, sikerrel kell venni a Szpartak Moszkva elleni hazai mérkőzést, ez esetben biztosan kvalifikálja magát a legjobb tizenhat mezőnyébe. A papírforma mindenképpen mellettük szólt: a londoni csapat huszonegy meccse veretlen BL csoportmérkőzésein, így a Szpartaknak nem kisebb feladat jutott, mint e tetszetős sorozat megtörése.

Az első játékrész mindenesetre biztató volt a vendégeknek, a félidő feléig kiegyenlített mezőnyjáték zajlott, majd a Chelsea fokozatosan átvette a kezdeményezést. A „kékek” Drogba és Anelka révén próbáltak zavart kelteni a vendégkapunál, a helyzetek megvoltak, a befejezésekbe azonban rendre hiba csúszott, vagy Dikan kapus volt résen. A Szpartak legnagyobb lehetősége a félidőben Alex előtt adódott, az oroszok csapatkapitánya 23 méterről kínálta meg Cech kapust, aki azonban menteni tudott, így gólnélküli állással vonultak a szünetre a csapatok.

Bár a hazaiak magabiztosan uralták az első etap nagy részét, egy-egy villanással az oroszok is meglepetést szerezhettek volna.

Hogy ez ne így legyen, arról Anelka gondoskodott a 49. percben: a francia támadót Kalou ugratta ki a jobb oldalon, majd a rosszul kiérkező kapus mellett a rövid felsőbe helyezett (1-0). A 62. percben már kettővel ment a Chelsea, Drogbát buktatták a büntetőterületen belül, a játékvezető tizenegyest ítélt, amit a sértett maga értékesített (2-0). Öt perccel később szabadrúgást végezhetett el a londoni csapat, Drogba ívelt a tizenhatoson belülre, ahol az érkező ivanovics tanári mozdulattal fejelte be a kapuba a labdát (3-0). Ezt követően jelentősen visszaesett a meccs tempója, majd a 86. percben a csereként beálló Bazhenov egy tetszetős támadás végén szépített (3-1). A Chelsea azonban erre is válaszolt, a hosszabbítás perceiben Ivanovics egy kavarodás után duplázott, kialakítva ezzel a 4-1-es végeredményt.

A Szpartak Moszkva remekül tartotta magát a találkozó első felében, a folytatásra azonban elfogytak az oroszok, így végül magabiztos Chelsea győzelem született, amivel az angol csapat már garantált résztvevője a nyolcaddöntőnek.

MSK Zilina – Olympique Marseille

Az OM három forduló alatt csak három pontot szerzett a sorozatban, így mindenképp győznie kellett a még pont nélkül álló Zsolna ellen, ha tartani akarta lépést az éllovasokkal szemben..

Ennek megfelelően kezdtek a vendégek, s még csak a 12. percben járt a találkozó amikor vezetést szereztek: Cheyrou végzett el egy szabadrúgást a jobb oldalról, a labda Gignac érintésével hulott a kapuba (0-1). Tíz perccel később duplázott a válogatott ék, ezúttal Kaboré találta meg egy precíz labdával, amit higgadtan helyezett Dúbravka kapujába (0-2). Percekkel ezután Gabriel Heinze volt eredményes, az argentin bekk Cheyrou szögletét bólintotta a hálóba (0-3). Még mindig csak az első félidőben járt a találkozó, mikor Cheyrou ismét remekül készített elő a bal oldalról, az érkező Remynek pedig nem okozott gondot a kapuba gurítani a labdát (0-4).

Az OM gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a három pont sorsát, a szlovákoknak kaput eltaláló lövésük sem akadt az első 45 perc alatt.

A középkezdés után hét perccel jöhetett a következő, mivel a vendégek meglőtték az ötödiket is: Lucho Gonzalez fejelte be közelről Valbuena passzát (0-5). A szlovák védelem ekkor már darabokban volt, Gignac-ot viszont ez nemigen zavarta meg abban, hogy az 55. percben saját maga harmadik, csapata hatodik gólját is megfejelje (0-6). Az OM a 62. percben, Lucho második találatával állította be a 7-0-s végeredményt, mellyel a klub történek legnagyobb különbségű BEK/BL győzelmét aratta.

Chelsea – Szpartak Moszkva 4-1 (0-0)
London, Stamford Bridge. Vezette: Cüneyt Çakır (török)
Chelsea: Cech – P. Ferreira, Ivanovics, Terry, Ash. Cole – Essien, Mikel (McEachran, 69.), Zsirkov – S. Kalou, Drogba (Sturridge, 76), Anelka (Kakuta, 76.)
Szpartak: Dikan – Ivanov, Suchy, Pareja, Makejev –Ibson, Sesukov (Drincsics, 67.) – McGeady (Bazhenov, 80.), Alex (Kozlov, 69.) , Kombarov – Welliton
Gólszerzők: Anelka (49.), Drogba (62.), Ivanovics (66., 92.) illetve Bazhenov (86.)

MSK Zilina – Marseille 0-7 (0-4)
Zsolna, Pod Dubnom. Vezette: Johanesson (svéd)
Zilina: Dúbravka – Angelovic, Pecalka, Sourek, Leitner – Jez, Vittor (Zosak, 34.), Bello, Vladavic (Gergei 60.) – Oravec , Ceesay (Majtán, 78.)
OM: Mandanda – Azpilicueta, S. Diawara, M’bia, Heinze (Taiwo, 62.) – Lucho González, Kaboré, Cheyrou – Rémy, Gignac (Brandao, 72.), Valbuena (Ayew, 62.)
Gólszerzők: Gignac (12., 21., 55.), Heinze (24.), Remy (36.), Lucho Gonzalez (52., 63.,)