Tenisz

Ivanovics döntős Linzben

Ana Ivanovics 2008-ban első volt a női világranglistán, de ezt követően mélyrepülésbe kezdett. Szakértők szerint a 21 éves Ana nem tudta feldolgozni a világelsőséggel járó mentális megterhelést. Két éve nem nyert tornát, de most úgy tűnik, hogy kezd visszakerülni az őt megillető helyre a ranglistán.

Mióta Heinz Günthardt az edzője, Ana újra hisz magában és a játékában. Nem fél a sikerektől. A játéka kiegyensúlyozott volt a linzi torna elődöntőjében és nem voltak látványos mélypontjai. Jól helyezett tenyeresei mára a védjegyévé váltak, és ember legyen a talpán, aki vissza tudja adni őket. Ha Ivanovics elkezdi bombázni a vonalakat, akkor előbb vagy utóbb ő nyeri a labdamenetet. Szintén jól teljesít a hálónál, gyors játékos lévén könnyen befutja az egész pályát.
Előző héten negyeddöntőbe jutott Pekingben és csak Caroline Wozniacki tudta megállítani. Linzben azonban már döntős. Érdekesség, hogy két éve a linzi tenisztorna volt az utolsó, ahol Ivanovics nyerni tudott. Az idei ausztriai menetelés kezdetén legyőzte Sorana Cirsteát, a második körben Zahlavova-Strycovát, Julia Görgest, majd 6:3 7:5-ös győzelmet aratott Roberta Vinci felett az elődöntőben.

A döntőben a svájci Patty Schnyderrel teniszezik (időközben már nyert is – a szerk.), aki nagy tapasztalattal rendelkezik, ám egyszersmind legyőzhető ellenfél Ivanovics számára.