Vízilabda

Ismét elszórakozták a végét a magyar lányok a vb-n

""

Csaknem háromezer lelkes hazai szurkolótábor előtt 3-0-ra elhúzott a magyar csapat az első negyedben. A második játékrészben 4-1 után 5-4-re felzárkóztak az oroszok. A nagyszünet után 9-6-ra, majd 10-7-re ellépett a Merész András irányította magyar együttes. A zárórészben is 11-9-re még vezettek, utána viszont négy orosz gól következett, így 13-11-es hazai siker lett a vége.

Nagyon sok hibával játszottak a magyarok, a csapatjátékban nem volt összhang sokszor, és a támadásoknál is nagyon sokat kivártak egy-egy dobás kidolgozásával, és ha el is jutott lövésig, akkor sem volt szerencséje a lányoknak.

A magyar együttes – amely vasárnap drámai hajrában kikapott a kínaiaktól – csütörtökön a franciákkal találkozik. A csoportgyőztes automatikusan a nyolc közé jut, míg a második és a harmadik keresztbe játszik a negyeddöntőbe kerülésért.

Eredmény, női vízilabdatorna, D-csoport, 2. forduló:
Oroszország-Magyarország 13-11 (1-3, 4-3, 3-4, 5-1)
Gólszerzők: Liszunova 3, Abdrizjakova, Karimova, Ivaniva 2-2, Jarondajkina, Szimanovics, Prokofjeva, Tyimofejeva 1-1, illetve Keszthelyi 3, Bujka, Czigány 2-2, Kisteleki, Antal, Takács, Tóth 1-1.