Asztalitenisz 

     Pálos Péter 

""Kétszeres világbajnok versenyző. Az enyhén értelmi fogyatékosok kategóriájában induló sportoló a paralimpia egyik legnagyobb esélyese. Mivel a mozgása nem akadályoztatott, egészséges társaival együtt edz, mióta a belefogott a sportágba. Edzője szerint ő a mezőny legrutinosabb tagja.

 

 

 

 

 

 

  Bereczki Dezső

""Zsinórban a negyedik olimpiájára készül, ezúttal éremmel szeretne hazatérni. A 30 éves versenyző korábban többször végzett már a dobogó közelében, volt csapatban negyedik, ötödik és hatodik, egyéniben 5. helye van Pekingből.

 

 

 

 

 

 

 

Csonka András

""A 23 éves atléta lesz az első magyar szereplő az idei londoni játékokon. A világkupagyőztes asztaliteniszező augusztus 30-án, reggel 10 órakor kezdi meg mérkőzését.

 

 

 

 

 

Atlétika

 Biacsi Bernadett

"" Ikertestvérével együtt lehet zászlóvivő a 26 éves szegedi lány. Az 1500m-en Eb 4. helyezett versenyző az SZVSE sportolója, aki élete első ötkarikás tornájára készül, akárcsak testvére.

 

 

 

 

 

 

 

    Biacsi Ilona

""1500m-en testvérét megelőzve lett bronzérmes a júliusi Európa-bajnokságon. Az már biztos, hogy a megnyitón ő lesz a zászlóvivő, kérdés, engedélyt ad-e arra a szervezőbizottság, hogy vele együtt Bernadett is vezethesse a magyar küldöttséget.

 

 

 

 

 

 

 

   Orbán Csaba

""A 40 éves látássérült maratonista egyéni csúccsal, A-szinttel kvalifikált a paralimpiára. Ezzel történelmet írt: korábban sosem jutott ki magyar parasportoló ebben a számban az ötkarikás játékokra.

 

 

 

 

 

 

 

    Kanyó Zsolt

""A váci Reménység SE versenyzője egy balesetben szenvedett gerinctörés után kényszerült kerekesszékbe. Ezután kezdte el a súlylökést és a gerelyhajítást. A paralimpián ez utóbbi versenyszámban indul. Nem érte el az A-szintet, de mivel vezeti az európai ranglistát, a világranglistán pedig 3. helyen áll, szabadkártyásként ott lehet a válogatott tagjaként.

 

Erőemelés

       Sas Sándor

""Sepsiszentgyörgyiként 1995-ben kapott magyar állampolgárságot, bár 1990-ben települtek át édesanyjával. Kilenc éves korában egy orvosi műhiba miatt lett mozgássérült, 1991-ben kezdett versenyszerűen sportolni. Több sportágat is kipróbalt, mindegyikben elérte a válogatottságot. A fekvenyomás háromszoros Eb bronzérmese, 2005-ben a dobogó második fokára állhatott. Legjobb világbajnoki eredménye az 5. hely.

 

 

 

 

 

    Szávai Csaba

""A 2004-es athéni paralimpián eredetileg negyedik helyen végzett a 100kg-osok versenyében, azonban az előtte végzőt doppingvétség miatt megfosztották bronzérmétől, így Szávai kaphatta meg azt utólag.

 

Evezés

 Lengyel Mónika

"" 2005-ben, autóbaleset következtében bénult le mellkastól lefelé. 2008 óta sportol, kiváló eredménnyel. Világbajnoki negyedik helyezettként érmet szeretne, de megelégedne a reálisabb, pontszerző hellyel is.

 

Judo

  Szabó Nikolett

""A 33 éves látássérült cselgáncsozó 2009-ben aranyérmet, tavaly bronzérmet szerzett az Európa-bajnokságon, a paralimpián a 70kg alattiak versenyében szoríthatunk neki.

 

 

 

 

 

 

 

   Papp Gábor

""+100kg-osok között versenyző cselgáncsozó négy évvel ezelőtt az 5. helyet szerezte meg Pekingben. Ezúttal a londoni indulása veszélyben volt, a hivatalos információ szerint tatamira kellett szállnia a kvótáért egy kanadai riválisával. Ám kizárás miatt végül a mérkőzés eredményétől függetlenül mindketten automatikusan résztvevők lettek.

 

Tenisz

 Farkas László

""17 évesen kezdett kerekesszékes kosárlabdázni, 1992-től teniszezik. A 2004-es athéni olimpián a Sydney bronzérmesét győzte le emlékezetes meccsen a 16 közé jutásért.

 

Vívás

      Szekeres Pál

""Az egyetlen a világon, aki olimián és paralimpián is szerzett érmet. 1988-ban Szöulban még az egészségesek között lett bronzérmes, 1991-ben azonban súlyos autóbalesete után lett paralimpikon, hiszen kerekesszékbe kényszerülése után sem adta fel sportolói karrierjét. Háromszoros paralimpiai bajnok és háromszoros bronzérmes.

 

 

 

 

 

 

 Osváth Richárd

""A Romániából, Szatmárnémetiből származó sportoló korábban is vívott, lábsérülése után lett parasportoló. Ekkor költözött Magyarországra, mert Romániában rosszabbak voltak a sportolási lehetőségek fogyatékkal élők számára.

 

 

 

 

 

 

 

Krajnyák Zsuzsanna

""Fejlődési rendellenességgel született, hat éves kora óta sportol, azóta csak az érettségi miatt hagyta abba, mindössze fél évre. Úszott, kézilabdázott és ping-pongozott, majd 1998-ban, Dani Gyöngyi hívására kezdett vívni. Tavaly világ- és Európa-bajnok is lett. Sérüléssel küzd, bal vállát kellene pihentetnie, ám ettől függetlenül érmet vár magától.

 

 

 

 

 

 

  Dani Gyöngyi

""Kamaszként csak csapódott, sodródott, nem találta a helyét. Lebénulását egy félresikerült öngyilkossági kísérlet okozta, ám úgy érzi, azóta teljesedett ki az élete. Azért kezdett el sportolni, mert élvezte, hogy mozgáskorlátozottként is van erre lehetősége, nem gondolt arra, hogy paralimpikon lehet belőle. 1998-ban kezdett vívni, Athénban ezüstérmet szerzett. Sportolói karrierje mellett munkavállalási tanácsadóként dolgozik.

 

 

 

 

 

 

  Juhász Tamás

""Élete első paralimpiájára készül Feczer Viktor és Magyari István tanítványa. Tavaly a világbajnokságon a tőrcsapattal ért el világbajnoki negyedik helyet, az olimpiára azonban egyéni kvótát szerzett.

 

 

 

 

 

 

 

 Juhász Veronika

""Roma származású sportoló. Bal lábát térd fölött kellett amputálni, utána került Budapestre. A Marcibányi téren tanult szabónőnek, itt kezdett el vívni. Nélkülözéssel teli életéből a sport húzta ki, volt, hogy még az öngyilkosság is megfordult a fejében. Csapattársai szeretik vidámságát, segítőkészségét. Edzője támogatja, segíti mindenben. Többszörös Európa-bajnok.

 

 

 

 

 

 

    Mató Gyula

"" Európa-bajnoki brónzérmes sportoló, a Törekvés SE versenyzője 41 éves versenyzője. A 2011-es viágbajnokságon a férfi párbajtőrözők A-kategóriás versenyén sikerült legjobb nyolc közé jutnia, ebben a számban ő volt a legjobb magyar.

 

 

 

 

 

 

 

     Pálfi Judit

""1991-ben szenvedett autóbalesetet, azóta ül kerekesszékben. Vívni gimnáziumi osztálytársa, Szekeres Pál hívására kezdett. Tőr egyéniben indul az olimpián, leszakadt bicepsze ellenére is az aranyéremért száll harcba. Addig igyekszik minimálisan terhelni vívókarját, inkább pihentetni, amennyit csak lehet.

 

Sportlövészet

  Gurisatti Gyula

""Egykori búvárúszó, Európa- és négyszeres világbajnok versneyző. Egy oxigénpalack felrobbanásakor vesztette el mindkét lábát, most második paralimpiáján indulhat. Pekingben sérülés hátráltatta, ezúttal egészségesen vág neki a tonának, célja, hogy a legjobbat hozza ki magából. Eb bronzérmet és világkupa győzelmet is magáénak mondhat. Búvároktatóként dolgozik feleségével együtt, 16 éves lánya pedig a magyar női vízilabda élmezőnyéhez tartozik.

 

 

 

 

 

  Dávid Krisztina

"" 6 évesen egy szívműtét után, máig ismeretlen hiba miatt bénult le. Hobbiból kezdett lőni, mindig épek között versenyzett, és sosem érezte ezt problémának. Szegedről Pestre költözött iskoláinak elvégzése után, a jobb elhelyezkedési lehetőség reményében. Nem olyan régen figyelt fel rá a paralimpiai csapat vezetője, amikor egy pesti versenyen dobogós helyen végzett az épek között. 2010-ben került a paralimpiai csapatba, tavaly már világbajnoki negyedik helyezett volt. 

 

 

 

 

 

 

Úszás

      Sors Tamás

""Olimpiai bajnok és kétszeres bronzérmes, világcsúcstartó úszó, Pekingben még mindössze 16 éves volt. Nagyon sokoldalú, indul 200 vegyesen, 50, 100 és 400 gyorson, 100 pillangón és 100m háton is. A magyar olimpiai csapat legnagyobb esélyese, 100m pillangó úszás címvédője, ebben a számban már 2007 óta ő tartja világcsúcsot. 2000-ben kezdett úszni, pár hónap után pedig érmeket nyert versenyen. Ekkor jött meg a kedve igazán a sporthoz. Nem tervez előre, egyelőre Londonra koncentrál.

 

 

 

 

 Vereczkei Zsolt

""A nyírbátori születésű versenyző két számban, 50m gyorson és 50m háton szerzett paralimpiai kvótát. Ez utóbbinak háromszoros paralimpiai bajnoka, nyert Barcelonában, Atlantában és Sydneyben is. 11 évesen kezdett el úszni, és négy évvel később már olimpiai bajnoki címet mondhatott magáénak. Pekingből egy bronzéremmel tért haza.

 

 

 

 

 

 

   Csuri Ferenc

""50 és 400m gyorsúszásban, 100m pillangón és mellúszásban, valamint 200m vegyesúszásban sikerült kiharcolnia a paralimpiai indulás lehetőségét. 13 éves kora óta úszik. Saját bevallása szerint rendetlen, izgága gyerek volt, emiatt kezdett el sportolni, és ez segített is neki, fegyelmet, alázatot tanult. Londonban az a célja, hogy 100m pillangón és 200 vegyesen döntőbe jusson.

 

 

 

 

 

 

Engelhardt Katalin

""A 41 éves úszónő 4x50m-es gyorsváltóval 1996-ban, Atlantában szerzett paralimpiai bajnoki címet. 50 pillangón ezüst- és háromszoros bronzérmes, emellett számos Európa-bajnoki érmet is magáénak tudhat. 5 számban jutott ki Londonba, 50 és 100m gyorson, 50 pillangón, 100 mellen és 200 vegyesen is szoríthatunk neki.

 

 

 

 

 

 

      Ilés Fanni""

""Kézfejein összenőtt ujjakkal és láb nélküli combcsonkokkal született. Gerincferdülése miatt kezdett el úszásoktatásra járni, orvosi javaslatra, testvérével együtt. Jól érezte magát a vízben, jól ment neki az úszás, ezért édesapja másik úszodába is vitte, hogy tanulhasson, így heti négyszer gyakorolhatott. Mikor egyszer megelőzte édesapját, elkezdtek komolyabban foglalkozni a dologgal, felkeresték Málnai Istvánt, ő vezette be Fannit a paraúszás világába. A fiatal lány négy évvel ezelőtt, pekingben már döntőt úszhatott, azóta hét számban országos bajnok lett, és egy Európa-bajnoki bronzérmet is elkönyvelhetett. Londonban szeretne minél több számban döntőbe jutni, és megjavítani egyéni csúcsait.

 

 

 

 

    Kézdi Réka

""Fejlődési rendellenességgel jött világra, jobb keze és jobb lába nem nőtt együtt szervezetével. Szülei kezdetektől fogva támogatták, nem engedték, hogy elhagyja magát. Egészen kiskora óta sportol, a tavalyi Európa-bajnokságon ezüstérmet nyert a 4×50 méteres vegyesváltóval. Londonban 200 gyorson és vegyesen, valamint 50 pillangón áll rajthoz.

 

 

 

 

 

 

 Meilinger Csaba

"" Az 1993-as születésű, 18 éves úszó Sors Tamáshoz hasonlóan pécsi származású, Felkészülését Tari Imre irányítja. Több Európa-bajnoki és világbajnoki döntős szereplése volt, Londonban négy számban indul, célja, hogy egyéni legjobbján javítson, szeretne döntőt is úszni.

 

 

 

 

 

 

 

   Ráczkó Gitta

""Az egyetlen hölgy, aki négy évvel ezelőtt, a pekingi paralimpián dobogóra állhatott. Női száz méter mellen sikerüt bronzérmet szereznie, maga mögött tartva két riválisát, a francia Lancielt és a fehérorosz Shavelt. Édesanyja még csak hat hónapja volt terhes, amikor megszületett, sérült a központi idegrendszere. Ezért nehezen tud járni, és a kezeinek mozgását sem tudja könnyedén koordinálni.  Iskolás korában, a Mexikói úti mozgásjavítóban kezdett el úszni, hamar megszerette, és napi szinten edzett. 1992-ben indult először paralimpián a most 36 éves úszónő. Mellen a legjobb, mégis a gyorsúszás a kedvence.

 

 

 

 

    Tóth Tamás

""A 18 éves budapesti fiú legerősebb száma az 50m gyorsúszás, ő tartja az Európacsúcsot, és övé a világranglista második helye. Egészségügyi okokból kezdett úszni, mivel ez végtaghiányos gyerekeknél segít a szimmetrikus testalkat kialakításában. Málnai István volt a nevelőedzője, mellette szerette meg a versenyúszást. 2004-ben nézőként kint volt Athénban, akkor döntütt úgy: tényleg ennek szeretné szentelni életét. Londonban éremért úszik.

 

 

 

 

 

   Zámbó Diána

""Hatodik paralimpiája a londoni megmérettetés. Két számban indul, 50 pillangón és 200 vegyesen rugaszkodhat el a rajtkőről. Ízületei mozognak nehezen, ezért erőtlenek voltak az izmai, így kezdett el úszni. Sajnos emiatt azonban nehezen viseli a terhelést, már a pekingi paralimpia előtt azt mondta, hogy az lesz az utolsó, Csípő és térdfájdalmaival indokolva. Mégis indul Londonban is, ez azonban már tényleg a végső lesz számára. Utána edzőként szeretne tevékenykedni – meg is van a szüksége sképesítése hozzá. többszörös Európa-bajnok, 1992-ben 50 pillangón bronzérmet, 1996-ban pedig 4x50m vegyes váltóval szerzett aranyérmet olimpián.