Így látta a nemzetközi sajtó a Tottenham-Leipzig mérkőzést

A Tottenham Hotspur-Red Bull Leipzig mérkőzését a nemzetközi sajtó a következőképpen látta.

A The SUN szerint méltatlanul köszöntötte fel a BL-döntős Tottenham a 80. születésnapját ünneplő Jimmy Greaveset.

"Míg a Tottenham Greaves 80. születésnapját, a Lipcse a győzelmet ünnepelhette a nyolcaddöntő első mérkőzésén." – írja a lap.

A lap hozzáteszi, hogy a Spurs csapatából hiányzott Harry Kane, és Heung Min Son, ami komoly problémát jelentett José Mourinhonak.

""

A lap hozzáteszi, hogy Julian Nagelsmann csapatának több komoly helyzete is akadt, és csak a Spurs kapusán, Hugo Llorison múlt, hogy nem lőtt hamarabb gólt a Lipcse a mérkőzésen.

"A második félidőben a Tottenham jobban játszott, mint az első játékrészben, de az 57. percben Ben Davies buktatta Konrad Laimert,  és Cuneyt Cakir játékvezető a büntetőpontra mutatott."

Ezt Timo Werner értékesítette.

A Tottenham játékosai frusztráltak voltak, miközben egyik játékosuk, Dele Alli nagyon ideges volt, vizes palackkal dobálózott.

A lap kiemeli Lo Celso szabadrúgását, amit Gulácsi kiszedett a kapu torkából.

""

A német Bild szerint a legjobb pillanatban szakadt meg a Lipcse támadójának Timo Wernernek gól nélküli sorozata.

Már öt meccse volt gólképtelen épp ideje volt. – Írja a Bild.

A lap kiemeli, hogy az első félidőben, a kapura lövések aránya 13-1 volt a lipcsei együttes javára.

"Amikor a Tottenhamet verte a Bayern, akkor a kapuralövések aránya 10-8 volt"

A lap hozzáteszi, hogy a Lipcse győzelmével jelentős lépést tett a negyeddöntő felé.

Borítókép: Bild.de