Így értékelte a Vidi edzője a hatalmas Európa Liga-bravúrt

Mint ismeretes, az EL 3. selejtezőkörének a visszavágóján a Videoton 1-0-ra nyert a francia Bordeuaux ellen, és mivel az első meccsen csak 2-1-re nyertek a gallok, idegenben lőtt góllal a Videoton jutott a negyedik körbe, ahonnan tovább kerülve a csoportkörbe lehet jutni. A sorsolás ma lesz 13 órától, a tegnapi meccset viszont így értékelte a Vidi trénere.

Marko Nikolics: "Megérdemeltük a győzelmet, és megérdemeltük a továbbjutást is, főleg a hazai találkozó alapján. Már néhány perccel túl vagyunk a lefújáson, igyekszem objektíven összegezni a gondolataimat, de így is úgy érzem, hogy az elejétől kontrollálni tudtuk a találkozót. Ha sikerül értékesíteni a helyzeteinket, még hamarabb befejezhettük volna a párharcot, de így is jár a gratuláció a csapatnak, végig küzdöttek, igazi harcosok voltak ma a pályán! De nem csak harcoltak, fociztak is, taktikailag egy tökéletes meccsen vagyunk túl. Gratulálok a szurkolóknak is, mögöttünk voltak nem 90, hanem 100-102 percen keresztül, sokat segítettek nekünk. Taktikusan, fegyelmezetten, szenvedélyesen játszottunk, mindig ilyen Vidit szeretnék látni! Szerintem nem csak a Vidinek, hanem az egész magyar labdarúgásnak nagy eredmény az, hogy továbbjutottunk a Girondins ellen. Gyűjtögetjük tovább a koefficiens-pontokat, hasonló hozzáállással megyünk tovább a play-offba! Most van egy kis időnk ünnepelni, de nem sok, hiszen pénteken is edzés vár a játékosokra, aztán következik a Mezőkövesd elleni találkozó, emellett persze várjuk, hogy kit kapunk majd a pénteki sorsoláson!"

Álompár: kézis lány lett a feleségea bajnok Honvéd kapusa – fotók " MAGYAR FOCI › Labdarúgó NB I

Gróf Dávid, akit a magyar válogatottba is behívtak már, fontos bejelentést tett.