""

Vitalij Petrovval és Robert Kubica ralis balesete után Nick Heidfelddel állt rajthoz a Lotus Renault GP az idei szezonban. Az első két versenyen még úgy tűnt, hogy a Renault idén akár ismét magára találhat, hiszen a szezonnyitó ausztrál futamon Petrov, majd azt követően, a Maláj Nagydíjon Heidfeld állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Nagyjából azonban ez a két értékelhető megmozdulása volt a csapatnak, ezt követően ugyanis alig tudta megduplázni a szezon elején megszerzett pontjait a két pilóta. Igaz erre az orosz versenyzőnek nagyobb esélye is volt, hiszen német csapattársát a Magyar Nagydíj után menesztette az istálló, mondván nem ezt várták a tapasztalt pilótától.

Petrov viszont minden futamon elindult, ám ettől függetlenül csupán 37 pontot gyűjtött össze, köszönhetően annak, hogy nyolc alkalommal végzett az első tízben, kiemelendő közülük a már említett harmadik helye és egy ötödik. Az orosz versenyző mindezzel a tizedik lett a ponttáblázaton. Heidfeld, pedig ahhoz képest, hogy a csapat elégedetlen volt vele, a Hungaroringig, vagyis a szezon felééig 34 egységet gyűjtött össze, amivel a tizenegyedik pozícióban zárta a vb-t, igaz idő előtt. A németet ezt követően a Renault ülésében Bruno Senna követte, aki mindössze az Olasz Nagydíjon szerzett két ponttal járult hozzá a csapat éves teljesítményéhez.

""

A Lotus Renault GP így mindösszesen 73 pontot gyűjtött össze az évben, amivel a bajnoki ötödik helyet zsebelte be. Mindezt jövőre jócskán túlteljesítené a 2012-ben már csak Lotus GP néven, Renault motorokkal versenyző csapat, persze tegyük hozzá talán ezt überelnie nem is lesz nehéz egy ilyen hagyományokkal rendelkező istállónak. Mindehhez pedig jócskán beerősített az alakulat, hiszen leigazolta a 2007-es világbajok finn pilótát, Kimi Räikkönent. A két szezonra aláírt Jégembertől persze nem várja el a csapat, hogy két idény kihagyás után azonnal visszarázódjon, de tizennyolcszoros nagydíj-győztessel mindenképpen előrelépést tervez az istálló. A finn csapattársa a szintén visszatérő Romain Grosjean lesz, aki már korábban is vezette a Renault versenygépeit. Érdekesség ráadásul, hogy a csapatnak köszönhetően húsz év után ismét lesz női Forma 1-es pilótája a sorozatnak, a Lotus GP ugyanis tesztpilótának szerződtette Maria de Villota-t, legalábbis ezt nyilatkozta a 31 éves spanyol versenyzőnő, aki hozzátette, feladata így az lesz, hogy minél több adatot gyűjtsön Räikkönennek az egyes futamok előtt. A Lotus GP mindezt azonban még hivatalosan nem erősítette meg.