Bajnokok Ligája

Idegenben szerzett két gólos előnyt a Bayern

A Marseille utoljára február 22-én, az Inter ellen tudott győzni, azóta hét vereség és egy döntetlen volt a francia csapat mérlege. Csakúgy, mint a nyolcaddöntőben, ezúttal is hazai pályán kellett kezdeniük a csatát, az ellenfél a Bayern München csapata volt. Az első játékrészben inkább a vendégek domináltak, többet támadtak, és többet is birtokolták a labdát. A 44. percben meg is szerezték a vezetést, Robben indította az ügyeletes gólfelelős Gomezt, aki 17 méterről megcélozta a kaput, a labda pedig Andrade kapus keze mellett vágódott a hálóba, 0-1.

""

A második félidőben aktivizálta magát a Marseille, több veszélyes helyzetet is kialakítottak a Bayern kapuja előtt, ám Neuer mindig menteni tudott. A 69. percben már kettővel vezetett a bajor gárda, megint Robben indította el a támadást, Müllerrel kényszerítőzött okosan, és ballal kilőtte a hosszú sarkot, 0-2.

A hazaiak nem tudtak mit kezdeni a Bayern magabiztos játékával, a hajrában a müncheniek eldugták a labdát, és két gólos előnyre tettek szert, óriási lépést téve a továbbjutás felé.

Olympique Marseille-Bayern München 0-2

gól: Gomez (44.) , Robben (69.)