A ceglédi szurkolóknak azonban a hidegzuhany csak ezután következett: a vendégek az első félidőben három gólt lőve 40 perc alatt eldöntötték a mérkőzést, ami után a második félidő csak formalitás volt. Már a 6. percben megszerezte a vezetést a Vác Albert révén, amit a 20. percben Surányi növelt két gólra. A 35. percben született Ivanovici találat végképp eldöntötte a három pont sorsát. Az eredmény a második félidőben már nem változott. 3-0-ás győzelmével a Vác feljött a hetedik helyre, míg a Cegléd maradt a kiesési zónában.

RESTART-CEGLÉDI VSE–DUNAKANYAR-VÁC 0–3 (0–3)
Cegléd, 300 néző.
Vezette: Lovas (Kormányos II G., Agócs)
CEGLÉD: Miski – Tóth M., Villányi, Buzás, Fekete A. – Nagy T. (Busa, a szünetben), Ladiszlai, Nagy L., Nagy A. – Medgyesi L. (Carvalho, 74.), Szabó L. (Rebecsák, 67.)
Vezetőedző: Simon Antal
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros, Páles, Juhász B. – Albert Á. (Franyó, 82.), Farkas P., Rusvay, Rábold (Arany Z., 73.) – Ivanovici, Surányi (Fekete L., 78.)
Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Albert Á. (0–1) a 7., Surányi (0–2) a 20., Ivanovici (0–3) a 35. percben

Simon Antal: A csúszós, mély talajhoz jól alkalmazkodó Vác, az első félidőben nagyszerűen játszott, és ekkora különbséggel is megérdemelten győzött.
Szabados György: Rusvay Gergely tanár úr ezt a kirándulást is hibátlanul vezényelte le. Mindenkivel elégedett lehetek.