Idegenbeli sikerek az E-csoportban

Az Európa Liga E-csoportjának sorsolása után kevesen mondták volna meg, hogy a fehérorosz BATE három forduló után veretlenül vezeti majd a kvartettet. Pedig jelenleg ez a helyzet, ugyanis a Dinamo Kijev elleni idegenbeli döntetlen (2-2) és a hazai kiütéses Alkmaar-verést (4-1) követően a Sheriffet is sikerült két vállra fektetniük, mégpedig Moldovában. A vendégek már a mérkőzés elején vezetést szereztek, miután Bressan szögletéből Szosznovszkij fejelt Sztojanov kapujába, több gól pedig a hátralévő mintegy nyolcvan percben már nem született, pedig a hazaiak támadtak becsülettel, próbálkoztak kettőscserével, szerkezetváltással – és 13 kapuralövéssel. Utóbbiból a beloruszoknak mindössze három jutott, gólt viszont ők szereztek, így győzelemmel távoztak Tiraspolból, és hét ponttal továbbra is vezetik a csoportot.

Hollandiában hasonló forgatókönyv szerint zajlottak az események: negyedórát követően a vendégek szereztek vezetést: egy gyönyörű egyérintős háromszögelés után Milevszkij lövésébe csak beleérni tudott Romero. Bő fél óra elteltével Falkenburg egyenlített az elalvó vendégvédők gyűrűjében, öt perc múlva viszont már újra vezettek az ukránok, egy szöglet után Hacseridi fejelt a kapu jobb oldalába. A hazaiak a második félidőben nem tudták ráerőltetni az akaratukat az eredményt okosan tartó Dinamóra, amely értékes győzelmet aratott idegenben, és a három pontnak köszönhetően feljött a csoport második helyére.

AZ Alkmaar (holland)– Dinamo Kijev (ukrán) 1-2 (1-2)

Alkmaar, v.: Douglas McDonald (skót)

AZ: Romero, Marcellis, Moreno, Viergever, Falkenburg (Van Der Velden, 81.), Schaars, Jonathas, Martens (Gudmundsson, 77.), Wernbloom, Moisander, Holman (Sigórsson, 68.).

Dinamo: Koval, Betao, Vukojevics, Sevcsenko (Danilo Silva, 58.), Milevszkij (Zozulja, 90.), Mihalik, Huszev (Huszev, 76.), Jeremenko, El-Kaddouri, Hacseridi, Leandro Almeida.

G.: Falkenburg (35.), ill. Milevszkij (16.), Hacseridi (40.)