Idegek harca, City nyomás, Chelsea győzelem egy kiugratás után

A labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjében a Chelsea és a Manchester City együttesei találkoztak egymással a portói Estadio do Dragao-ban.

A találkozó a várakozásoknak megfelelően izgalmas csatát hozott.

Az első helyzetre nem kellett sokat várni a hetedik percben Sterling elöl kellett mentenie Mendynek.

Három perccel késpbb Werner került ordító nagy helyzetbe a túloldalon, ezt blokkolták a védők.

Az első negyedórában Werner került nagy helyzetbe, de lövése az oldalhálóba ment.

A szögletet Éderson indította Mahrezt, végül De Bruyne elöl mentettek a védők.

A félidő felénél kiegyenlített találkozónak tűnt, de gól nem született.

Fél óra elteltével Foden került nagy helyzetbe, aki elöl Rüdiger mentett.

A 38. percben egy szabálytalanság következtében megsérült Thiago Silva.

Négy perccel később egy kiugratás után megszerezte vezetést a Chelsea. Havertz ugrott ki elvitte Ederson mellett és az üres kapuba gurított. (1-0)

Az első félidőben tehát a Chelsea 1-0-ra vezet a Manchester City ellen.

A második félidő kiegyenlített játékot hozott azonban a hatvanadik percben megsérült De Bruyne, akit le kellett cserélni. Helyére Gabriel Jesus állt be.

A 67. percben egy Mahrez beadást kellett Azpilicuetának mentenie a kapu torkából.

Öt perccel később Werner került óriási ziccerbe, de a lövése kapu mellé ment. Negyedórával a mérkőzés vége előtt úgy tűnt, bármelyik csapat gólt szerezhetett volna be. Sterling beadását mentette Chilwell.

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt a Manchester City próbálta nyomás alá helyezni a Chelsea-t. A 85. percben egy beadás után Mendy húzta le a labdát.

A rendes játékidőben hét percet hosszabbított a játékvezető.

Az utolsó percben Mahrez hagyott ki egy ordító nagy helyzetet. Lövése centiméterekkel ment a kapu mellé.

Az eredmény már nem változott a Chelsea 2012 után ismét felemelhette a Bajnokok Ligája trófeát.

""
Fotó: Sport365.hu/ Erdős Géza

Thomas Tuchel csapata harmadszor fogott ki Pep Guardiolán, ebben az idényben. A német szakembernek a másodedzője Lőw Zsolt. A Tuchel Lőw páros a tavalyi évben is bejutottak a Bajnokok Ligája döntőbe.

Borítókép: Chris Lee – Chelsea FC/Chelsea FC via Getty Images

Sport365.hu – Havertz góljával előnyben a Chelsea

A labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjében a Chelsea és a Manchester City együttesei találkoztak egymással a portói Estadio do Dragao-ban. A találkozó a várakozásoknak megfelelően izgalmas csatát hozott. Az első helyzetre nem kellett sokat várni a hetedik percben Sterling elöl kellett mentenie Mendynek. Három perccel késpbb Werner került ordító nagy helyzetbe a túloldalon, ezt blokkolták a védők.