Jégkorong

ICE-HL: Újabb szoros meccs, de ezúttal a Pusztertal Wölfe javára, szépített a Fehérvár ellenfele

Az 58. percben egyenlítő Hydro Fehérvár AV19 hosszabbítás után 4-3-ra kikapott HC Pustertal Wölfe brunicói otthonában, így az olasz csapat 2-1-re szépített az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjében az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban. Az első két, hazai meccset a Volán nyerte egyaránt 3-2-re: a nyitó felvonást hosszabbításban, a második ütközetet pedig három másodperccel a vége előtt ütött góllal. Kisfia megszületése miatt kihagyta a csütörtöki összecsapást Hári János.

Daniel Leavens már a harmadik percben vezetéshez juttatta a vendégeket emberelőnyben, azonban azonos létszámban mezőnyfölényben voltak az olaszok, Olivier Roy-nak 13 lövést is védenie kellett. Rögtön a fordulást után Mihály Árpád betalált, de 27 másodperc múlva szépített a Pustertal. A hazaiak ebben a szakaszban remekeltek, az ex-volános Alex Petan egyenlített, és még a szünet előtt jött a fordítás.

A harmadik harmadban a Volán rohamozott, és az alapidő letelte előtt 2 perc 47 másodperccel Tim McGauley emberelőnyben hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadás hat és fél perce tartott, amikor David Morley beütötte második gólját is, így a Pustertal ebben az idényben először – az alapszakaszt is beszámítva – hat vereséget követően tudta legyőzni a Magyar Kupa címvédőjét. A párharc következő felvonásának ugyancsak Brunico (Bruneck) ad otthont pénteken. Az ötödik találkozót hétfőn rendezik az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

Negyeddöntő, harmadik mérkőzés, eredmények:

• HC Pustertal Wölfe (olasz)-Hydro Fehérvár AV19 4-3 (0-1, 3-1, 0-1, 1-0), hosszabbítás után

A magyar csapat gólszerzői: Leavens (3.), Mihály (22.), McGauley (58.) Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Fehérvár javára.

• Klagenfurt-Vorarlberg 7-0 – 2-1 a Klagenfurt javára
  • Salzburg-Black Wings Linz 5-1 – 2-1 a Salzburg javára
  • Bolzano-Villach 6-1 – 3-0 a Bolzano javára

(Borítókép: Facebook / HYDRO Fehérvár AV19)